Kamion od Tesly poprvé v pohybu!

Přidat na Seznam.cz

Tesla nedávno investovala spoustu peněz na obchodování s kryptoměnami. Nekonvenční investice Elona Muska znamenají, že společnost může být odvážnější i na automobilovém trhu, a nedávno otevřela dveře fungujícímu prototypu elektrického trucku. Má takový koncept budoucnost?

Dlouho očekávané nákladní vozidlo Tesla má funkční prototyp. Několik let po prvních oznámeních, náčrtcích a plánech byl z účtu značky Tesla zveřejněn záznam na Twitteru s videem. Blíží se další veřejné vystoupení Elona Muska?

Truck ve videu právě jede na zkušební dráze. Vozidlo nepřekračuje povolenou rychlost a nemá žádný náklad ani přívěs. V tomto případě zatím musíme následovat oznámení šéfa značky, který tento koncept opakovaně ocenil a zajistil, že elektrický pohon učiní z trucku Tesla výjimečně dynamický nákladní vůz. S nákladem 36 tun by souprava zrychlila na 60 km / h za 20 sekund a neměla by problém se stoupáním při stabilní rychlosti nad 100 km / h.

Elon Musk již ve svých výstupech hovořil o dojezdu na dálnici 800 km, ale loni aktualizoval předpověď – poslední tvrdí dojezd 965 km. Zatím nejsou k dispozici žádné informace o kapacitě baterie nebo nabíjecí energii, ale není pochyb o tom, že by musely být výkonné, aby byl elektrický truck ziskový a užitečný pro přepravu.