Jsou tyto fotografie opuštěných a zaprášených supersportů skutečné nebo se díváme na podvrh?

Přidat na Seznam.cz

Určitě jste už viděli fotografie nebo videa opuštěných aut, která někdo našel po dlouhé době někde ve stodole, opuštěné prodejně nebo zapomenuté kůlně. Takzvaný „barnfind“ v angličtině je velmi vyhledávanou zábavou, vždyť taková stodola se starými auty je často praktickým ekvivalentem zlatého dolu. Tentokrát pro vás máme něco trochu jiného. Mohou být obrázky opuštěných a zaprášených supersportů, které vidíte níže v článku, skutečné, nebo si z nás někdo jen dělá legraci?

No, prozradím to hned na začátku. Věřte tomu nebo ne, ale všechny obrázky, které vidíte před sebou, jsou jen pozoruhodným nápadem a dílem mladého a především talentovaného Itala, který si na internetu říká TheDizzyViper, jak uvádí server Motor1. Tyto obrázky sice vypadají jako skutečné, ale nic z toho, co vidíte, ve skutečnosti nenajdete někde v opuštěné stodole.

Alespoň zatím ne… Opuštěné Bugatti Chiron Super Sport, různé modely Lamborghini nebo Pagani, to jsou prostě příliš nová auta na to, aby byla pokryta takovou vrstvou prachu, i když bychom asi našli pár míst na světě, kde by podobná špína přibývala rychleji, než bychom čekali.

Mohlo by se to vůbec stát?

Sám jsem však skeptický. Vzhledem k tomu, že zajímavý vůz je již dnes ceněn, málokdo by ho nechal jen tak ležet ve špinavé stodole. V minulosti jste však mohli běžně nechat i zajímavý vůz v různých prostorách, protože auta se zhruba před 30 lety skutečně používala k servisním účelům a málokdo si koupil i zábavný model, aby ho odložil do garáže. Co si myslíte?

Zdroj: motor1.com, redakce