Jsou motory 1.4 TSI 110 kW spolehlivé? Známe jejich hlavní problémy a nedostatky

Přidat na Seznam.cz

Mnoho řidičů zná motor TSi o objemu 1,4 litru, který dosahuje výkonu 150 koní. Ne každý však ví, do jakých vozů byl instalován a jaký je jeho skutečný potenciál.

Specifikace motoru

Motor TSI 1.4 má také název – ЕА211, který stanovil výrobce. Jedná se o malý motor s turbem, který se hojně používá ve vozech koncernu Volkswagen, píše web TDiesel.

Tento motor se poprvé začal montovat do vozů Jetta a Golf 5 a byl speciálně navržen tak, aby nahradil motor EA111, který nebyl v nejlepší kondici. V litinovém bloku a hliníkové hlavě se skrývají dva vačkové hřídele, hydraulické kuželové hřídele, lehké písty a zesílený klikový hřídel.

Pohonná jednotka 1.4 tsi 150 koní má limit motoru:

• Podle technické dokumentace výrobce – 250-300 000 km.

• Podle praktických údajů motoristů – 300 000 km a více. Vše závisí na údržbě.


Použitelnost

Motor 1.4 tsi 150 koní získal poměrně velkou převahu u vozů koncernu Volkswagen. Motor se tedy nachází v automobilech: Audi A3, Audi A4, Škoda Octavia, Škoda Rapid, Škoda Superb, Volkswagen Golf, Volkswagen Jetta, Volkswagen Passat.

Opravy

Během provozu motoru nebyly zjištěny žádné zvláštní problémy. Motor se proto ukázal jako velmi spolehlivý a snadno opravitelný. Konstrukční kancelář koncernu Volkswagen vzala v úvahu všechny nedostatky a přání zákazníků a odstranila problémy předchůdce: odmítla použití rozvodového řetězu a motor vybavila řemenem, vyměnila přepouštěcí ventil a vylepšila topení. Pokud jde o opravy, motor lze opravit v garáži vlastníma rukama, což potěší mnoho majitelů.

Údržbu je třeba provádět každých 12-15 000 kilometrů. Výměna rozvodového řemene by měla být provedena po 60-75 tisících km.

Ostatní opravy se provádějí podle předpisů a pokynů pro opravy. Generální oprava motoru se provádí pouze v autoservisu se speciálním vybavením.

Výstup

TSi s objemem 1,4 l, 150 koní od koncernu Volkswagen je spolehlivým pohonem, na který se můžete spolehnout. Díky vysokému výkonu a elegantnímu designu si motor získal velkou popularitu a oblibu motoristů. Se správným firmwarem však můžete vykřesat až 230 koní a více.

Potenciální majitel vozu se při koupi nejprve zaměří na optimální kombinaci motoru a převodovky. Ne všichni řidiči touží po nejvýkonnějších motorech a výrobci automobilů si to uvědomují a nabízejí ke koupi různé varianty motorů.

Zdroj: tdiesel.ru