Jezdíte na rezervu? Je to zlozvyk, který vás může vyjít draho
Pokud patříte k řidičům, kterých se zvýšení cen pohonných hmot týká, prolomte zlozvyk jízdy na rezervě. Zejména na podzim a v zimě může nízká hladina paliva v nádrži vést k nákladné opravě.
Pokud jste zvyklí vidět palivoměr ukazující rezervu, měli byste tento zvyk porušit, než poškodí vaše auto. Zásoba paliva sama o sobě není škodlivá, ale zejména u starších automobilů může dlouhodobá jízda s nízkou úrovní paliva skončit nákladnými opravami.
Je třeba to vzít v úvahu, zejména na podzim a v zimě. Jedním z problémů, které mohou nastat při jízdě na rezervu, je kondenzace vlhkosti v prázdném prostoru palivové nádrže. Nahromaděná voda se usazuje na stěnách, což může vést ke korozi nejen v samotné nádrži, ale také v palivovém systému.
Palivové čerpadlo nemá rádo rezervu
Další důležitou otázkou je palivové čerpadlo. Pokud nádrž pravidelně „vysušíme“, mohou se na jejím dně usazovat nečistoty, které budou při dalším pokusu o úplné vyprázdnění nádrže nasávány čerpadlem.
A konečně, auto na kratší zimní výlety spotřebuje podstatně více paliva. Pomalejší ohřev pohonné jednotky znamená, že nás může nepříjemně překvapit spotřeba paliva, například v dopravní zácpě. Stojí za to mít v nádrži potřebné palivo nebo olej. Tankování plné nádrže jednou za čas je řešení, které je mnohem méně časově náročné než časté tankování několika litrů.