Ještě větší výběr barev! Porsche rozšiřuje svou paletu metalíz

Přidat na Seznam.cz

Seznam příplatkové výbavy Porsche je již nyní obrovský a Porsche tvrdí, že jeho zákazníci chtějí ještě více možností. Nyní budou mít ještě větší výběr, co se týče barev. Porsche rozšiřuje nabídku Paint to Sample na více než 160 barev pro celou svou modelovou řadu, včetně modelů Cayenne, Macan a Taycan, píše Caranddrive.com.

Porsche uvádí, že je schopno rozšířit paletu barev Paint to Sample díky nové bance na míchání barev ve své továrně v německém Zuffenhausenu, kde vyrábí sportovní vozy 911 a 718 a elektrický sedan Taycan, který byl v rámci aktualizace pro modelový rok 2022 představen v barvě Rubystar. Mnoho barev Paint to Sample oživuje historické barvy, jako jsou Rubystar a Acid Green. Nyní Porsche uvádí, že jeho výroba 911 Paint to Sample se zvýší ze zhruba pěti vozů na téměř 20 denně, a to zřejmě neprodlouží dobu výroby.

Pokud si žádnou z nových barev nepřejete, společnost Porsche pomůže zákazníkům najít dokonalou barvu díky programu Paint to Sample Plus. Ten je k dispozici pro všechny modely Porsche s výjimkou SUV Cayenne. Nejprve však musí Porsche barvu podrobit testování proveditelnosti, které může trvat až 11 měsíců. To může u vozů 911 Turbo/Turbo S a GT stát od 22 860 do 25 900 dolarů (od 520 000 do 584 000 korun), a pokud barva nevyjde, Porsche náklady na testování uhradí.

Barva podle specifikace vzorku je k dispozici u prodejců Porsche a stojí od 11 430 do 12 830 dolarů (od přibližně 260 000 do 292 000 korun) u vozů Turbo a GT. A brzy bude podle Porsche aktualizován jeho online konfigurátor, aby zobrazoval barvy Paint to Sample.

Zdroj: Caranddriver