Ještě tuto značku neznáte? Značka s červenou tečkou může mít za následek finanční postih

Přidat na Seznam.cz

Občas na silnici narazíme na podivně vypadající značky, jejichž význam si málokdo uvědomuje. Značka s červenou tečkou je toho dokonalým příkladem, o to víc, že na ni narazíte při cestách do zahraničí, konkrétně do Německa. Čeští motoristé ji proto ve většině případů ani nemají šanci poznat. Její nerespektování může mít za následek nejen finanční postih, ale především vás bude stát drahocenný čas a spoustu nervů strávených v dopravních zácpách.

Dopravní značka na obrázku výše se může ukázat jako velmi užitečná v řadě situací. Červená tečka pomáhá řidičům „vyřešit“ složité dopravní rébusy, jako jsou například dopravní zácpy.

Jak přesně? Navádí je na lepší a časově úspornější trasu.

Značka s tečkou a černou šipkou představuje objízdnou, resp. alternativní trasu, která dotčené řidiče osobních a nákladních automobilů co nejrychleji provede obzvláště frekventovanými oblastmi s hustým provozem.

Jejím hlavním cílem je tedy odlehčit vozovkám od dopravních zácp a s nimi spojených nehod. Umožní například motoristům dostat se rychleji k dálničnímu sjezdu, píše server Merkur.

Záměr, s nímž byla značka zavedena, byl nepochybně dobrý, ale jak ukazuje nepochopení a nejistota mnoha německých motoristů ohledně této značky, bude v budoucnu nutná další osvěta motoristů. Teprve pak se plně projeví přínos takovéto pomůcky na silnici.

Zdroj: redakce, merkur.de