Je tu nová Kia Niro. Podívejte se na obrázky

Přidat na Seznam.cz

Do Česka dorazí v druhé polovině roku 2022. Společnost Kia Corporation tento čtvrtek poprvé odhalila nový model Niro. Prezentace se konala v rámci výstavy Seoul Mobility Show 2021, jejímž cílem je učinit udržitelnou mobilitu dostupnou pro všechny.

Nové Niro, které bylo od shora dolů kompletně přepracováno, bylo vyvinuto v souladu s novou filozofií designu Kia, píše portál topgear.com. Inspirace přírodou je patrná nejen v designu, ale také ve výběru barev, materiálů a povrchových úprav.

Silný vliv konceptu Habaniro 2019 je patrný v designu exteriéru, který je doplněn technologicky vyspělou dvoubarevnou karoserií. Široké zadní sloupky, které posilují aerodynamiku, přecházejí do zadních světel ve tvaru bumerangu. Tygří tvář, která je pro značku Kia charakteristická, se proměnila a sahá od kapoty až po blatníky. Moderní design přední části vozu podtrhují LED světla pro denní svícení (DRL).

Jednou z novinek, kterou Kia u modelu Niro zavedla, je režim „Greenzone Drive Mode“, který automaticky přepíná systém PHEV (Plug-in hybrid) do režimu EV. Například při jízdě v obytných oblastech vozidlo automaticky využívá elektrickou energii na základě údajů z navigačního systému a údajů o historii jízdy. Kromě toho rozpoznává preferovaná místa řidiče, jako je domov nebo kancelář, která jsou v navigačním systému zaznamenána jako zelené zóny.

V kabině vozu Kia Niro jsou použity recyklované materiály jako návrh na udržitelnější životní prostředí. Čalounění stropu je vyrobeno z recyklovaných tapet, sedadla jsou vyrobena z eukalyptových listů a boční panely jsou natřeny barvou bez obsahu nešetrných látek, čímž se snižuje dopad na životní prostředí a odpad.

Co se týče motorizace, Kia pouze prozradila, že motory HEV, PHEV a EV budou k dispozici od roku 2022. Kia Niro se v Česku objeví ve druhé polovině roku 2022.

Zdroj: topgear.com