Je to oficiální. Tohle je supersportovní Lambo do terénu! Není to však žádný Scout

Přidat na Seznam.cz

Lamborghini Huracán, supersport střední velikosti, který od roku 2014 terorizuje Ferrari přichází se svou verzí, která doslova drtí nezpevněný terén.

V uplynulých 18 měsících jsme tu již měli modely Technica a STO, pravděpodobně dvě dosud nejúplnější iterace pokrevní linie Huracánu, a nyní tu máme něco, co přichází tak trochu jako na zavolanou. Produkční verzi konceptu Lamborghini Huracán Sterrato z roku 2019.

Samozřejmě, že už samotný název prozrazuje, protože „Sterrato“ znamená v italštině doslova „polní cesta“. Název, který se obejde bez romantického rozmaru ve prospěch naprosté popisnosti. Jedná se o Huracán s extra schopností jízdy po prašných cestách.

K čemu tedy Sterrato přesně je? No, Lamborghini bylo trochu skoupé na detaily, ale společnost předpokládá, že Sterrato je „odvážné a nečekané“ a rozšiřuje koncept Huracánu, který je zábavný na řízení, o terénní schopnosti.

Což se zdá být rozumné, když většina modelové řady Huracan má pohon všech kol. Nás však zaujaly téměř ztracené řádky, které prohlašují, že Sterrato bude mít „špičkovou trakci na volném povrchu se zaměřením na štěrk“ a „vyváženou přetáčivost pro zábavné jízdní vlastnosti“.

A tím to nekončí. Podle všeho se tím otevírají nejen „nové hranice“, ale vůz bude také nejrychlejším Huracánem na „vedlejší a hrbolaté silnici“.

Zdroj: Top Gear