Je to oficiální. Škoda Enyaq iV dostane přední část ze studie Vision 7S. Změna přijde ještě letos

Přidat na Seznam.cz

Na výroční konferenci to konečně potvrdila i samotná Škoda Auto. Faceliftovaná Škoda Enyaq iV dostane přední část ze studie Vision 7S. Nový bude také nejluxusnější Enyaq iV Laurin & Klement. Na to vše se mohou zákazníci těšit již letos. O něco později je dokonce doplní větší sedmimístné elektrické SUV, jak uvádí server Škoda.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto jde do všeho naplno. Máme na mysli elektromobilitu. Koncern Volkswagen má jasný směr a Škoda ho následuje, takže k současnému crossoveru Enyaq iV přibudou v příštích třech letech další tři elektrické modely. V roce 2025 to bude Elroq iV velikostně pod Enyaqem iV, po něm budou následovat další dva vozy. Jeden stále velikostně pod modelem Elroq iV a druhý nad modelem Enyaq iV (půjde o velké sedmimístné elektrické SUV).

Ještě před tím vším se však zákazníci mohou těšit na omlazení současného modelu Enyaq iV. Jak automobilka prozradila na své výroční konferenci, přepracuje jeho tvary a dá výraz novému designovému jazyku Modern Solid, jehož nositelem je Vision 7S. A stane se tak prý ještě letos. Do jaké míry se bude sériový Enyaq iV podobat studii, zatím zůstává tajemstvím, ale předpokládá se, že poměrně dost.

S elektrickým dojezdem přes 100 km

Během roku 2023 dorazí také dva klíčové modely s novou generací plug-in hybridního pohonu. Půjde o modely Kodiaq a Superb s nejvyšším dojezdem. Přesné technické detaily nových pohonných jednotek automobilka zatím tají, prozradila pouze, že oba vozy budou schopny ujet na jedno nabití více než 100 km (na čistě elektrický pohon). Plug-in hybridní Kodiaq PHEV bude Škoda Auto vyrábět v České republice, zatímco Superb PHEV sjede z výrobní linky v Bratislavě.

A jak dlouho bude Škoda Auto udržovat spalovací motory na trzích EU? „Zatím se držíme termínu 2035, jakákoli změna tohoto data by znamenala turbulence ve vývoji našich vozů. Nedovedeme si však představit, že bychom spalovací motory vyráběli i po roce 2035,“ řekl k tématu šéf Škody Auto Klaus Zellmer.

Zdroj: redakce, skoda-storyboard.com, Inside EVs