Je to oficiální. Elon Musk říká, že Tesla Cybertruck se začne vyrábět v roce 2023

Přidat na Seznam.cz

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk naznačil, že elektrický nákladní vůz bude připraven k výrobě ještě letos a snad bude k dispozici v roce 2023, píše web Interesting Engineering.

Během slavnostního otevření berlínské továrny Tesla Gigafactory Musk na otázku týkající se krátkodobých cílů společnosti odpověděl, že Tesla se zaměří na zvýšení výroby svých modelů Y a 3. Dodal, že společnost plánuje dokončit vývoj svého kybernetického vozu v roce 2022 a výrobu zahájí v roce 2023. „Chceme dokončit vývoj Cybertrucku v letošním roce a být připraveni na výrobu v příštím roce,“ řekl Elon Musk.

Cybertruck byl představen již v roce 2019 s tím, že elektrický nákladní vůz bude připraven k uvedení na trh v roce 2021. Zatímco Ford se připravuje na dodávku svého modelu F-150 Lightning a modely elektrických nákladních vozů GMC Hummer EV a Rivian R1T jsou již v prodeji, zpoždění Cybertrucku rozrušilo jak fanoušky Tesly, tak více než 1 milion lidí, kteří si vozidlo předobjednali.

S blížícím se termínem však společnost v tichosti oznámila zpoždění aktualizací poznámek pod čarou na svých webových stránkách, kde místo obvyklých oznámení na Twitteru potvrdila, že konfigurátor bude k dispozici, až se přiblíží jeho výroba v roce 2022. Musk již dříve uvedl, že společnost hodlá vyrábět elektrický nákladní automobil koncem roku 2022 v texaské továrně Tesla Gigafactory.

Musk také dříve vysvětlil, že pokud by Tesla nadále pracovala na budoucích produktech, neuspěla by a ještě více by zaostávala v uspokojování rostoucí poptávky po svých současných vozidlech, která je již nyní obrovská.

Poté přišly lednové zprávy o hospodaření společnosti Tesla a s nimi Muskovy komentáře, kdy oznámil, že v roce 2022 nebudou na trh uvedeny žádné nové vozy, včetně vozů Cybertruck, Tesla Semi a nového Roadsteru. Musk již dříve řekl, že Tesla v roce 2022 přesouvá své zaměření a prioritu vývoje produktů na svého humanoidního robota Optimus. Oznámil také nový vývoj v oblasti stacionárních úložišť Tesla, včetně uvedení Powerwallu 3 a nových verzí solární střechy.

Muskův komentář sice nepotvrzuje uvedení vozu Cybertruck na trh, ale ti, kteří si vozidlo předobjednali, a lidé, kteří chtějí tento futuristický elektrický náklaďák prostě vidět na silnici, mohou být po tak dlouhém čekání nadšeni.

Zdroj: interestingengineering.com