Je mu 36 let a nenajel ani 5000 km. Kolik dnes stojí tento Mercedes třídy S S126?

Přidat na Seznam.cz

Mercedes je nepochybně jednou z nejžádanějších a nejpopulárnějších značek po celém světě. Je to prostě klasika. Přestože nabídka většiny modelů této značky byla obrovská, dodnes zůstaly jen některé z nich. Mezi nimi je i třída S z roku 1985. Vůz určený pro evropský trh byl uveden do prodeje v USA a za 36 let najel jen 2918 mil, tedy 4696 km.

Kolik dnes stojí?

Klasický Mercedes? Podle některých jde o nejlepší auto na světě. Jiní ho považují za nudnou a běžnou volbu. Ať jste na kterékoli straně barikády, 36-letý W126 je působivý. Méně než 5 000 km najetých kilometrů, které Mercedes najel, působí, že vůz vypadá jako nový. Dnes je na prodej a prodejce v zámoří za něj požaduje přibližně 39 995 USD, tedy asi 850 000 Kč. Je to dost?

Vzhledem k tomu, co se stalo s cenami klasických Mercedesů, se tato částka jeví jako rozumná. Jde o poněkud neobvyklou nabídku – Mercedes, kromě toho, že téměř stále stál, byl určen pro belgický trh. Toto je evropská verze, která se dostala do USA a tam byla uvedena do prodeje. Prodejce společnosti Motorgroup LLC ze Scottsdale v Arizoně zajišťuje, že vůz nebyl zanedbáván a že byl v průběhu let pravidelně udržován. Podle prodejce je vůz z roku 1985 stále bezchybný a kupující si jej vyzvedne na nových pneumatikách.

Bude nový majitel řídit auto pravidelně? Nebo je možná dá na několik příštích let do garáže? Ať tak či onak, za takovou kupní cenu by pro kupujícího neměl být ztrátový.