Jak zaparkovat v horkém počasí? Musíte být schopni předvídat budoucnost

Přidat na Seznam.cz

I lidé, kteří mají rádi teplo, mají ve městě problémy s vedrem. Teplota na rozpálených chodnících je jako hrom a ani v autě se vám příliš neuleví. V zaparkovaném autě může teplota dosáhnout až 70 stupňů Celsia. Jak tuto teplotu překonat? Umění plánovat je zásadní.

Počasí na konci června může rekreantům udělat radost. Ve špičkách ukazují teploměry i více než 30 stupňů Celsia, jak píše server Moto. Bohužel ne každý má dovolenou ve stejnou dobu. A když nejste na dovolené, ale plníte své každodenní povinnosti, může být horko venku přinejmenším únavné. Jak tedy zvládáte horko v situaci, kdy běžně pracujete a například parkujete auto před prací 8 hodin? Musíte začít předvídat. Naštěstí ne tak daleko do budoucnosti.

Ve stínu se kabina zahřeje na 30 a více stupňů. Na slunci až 70!

V horkém počasí je jedním z nejdůležitějších umění parkování. V kabině automobilu ponechaného na plném slunci může být až 70 stupňů Celsia. Auto zaparkované ve stínu může mít až o polovinu nižší teplotu. Nastupování do auta, když je uvnitř 30 stupňů, je úplně jiné, než když je 70 stupňů. Nápad? Vozidlo stačí zaparkovat ve stínu. Až na to, že v tomto bodě musíme učinit jedno omezení.

Zaparkujte ve stínu. Ale pamatujete si, že se stín pohybuje

Zaparkovat ve stínu je dobré v situaci, kdy jste přijeli na schůzku s přítelem nebo klientem a budete pryč asi hodinu. Pak je naprosto nesmyslné, když jedete do práce a necháte auto před kanceláří. Ano, na tom místě je nyní stín. Za 8 hodin se však jistě přesune na jiné místo. Bod dopadu slunečních paprsků se mění. Řidič, který tento faktor nebere v úvahu, si může být jistý jednou věcí. V autě ho přivítá strašné horko. Dlouhodobé parkování je proto založeno na umění plánovat a předvídat.

Řidič by měl myslet na to, jak se budou sluneční paprsky pohybovat v následujících hodinách. Díky tomu bude vědět, kam bude například budova nebo strom vedle parkoviště za osm hodin vrhat svůj stín. A situace s takovým plánováním je mnohem jednodušší, když místo znáte. Můžete například pozorovat, jak se den předtím pohyboval stín.

Zaparkujte zády ke slunci. Slunce tu bude za pár hodin.

Plánování, plánování, plánování. Platí to i pro některé další techniky snižování zahřívání automobilů. Příklad? Velkou výhodou je správné umístění vozidla na parkovacím místě nebo zakoupení sluneční clony. Správné umístění vozu je důležité, pokud je parkoviště na místě, kde na něj nic nevrhá stín. Vozidlo by mělo zastavit zády ke slunci. Vzadu, protože zadní okno je menší než přední. Paprsky na něj proto budou působit méně a kabina se bude méně zahřívat.

Zdroj: moto.pl