Jak udělat z Octavie BMW? Stačí lepící páska a polský um

Přidat na Seznam.cz

Tradičním designovým prvkem modelů BMW v celé historii bavorské automobilky je dvojitá mřížka chladiče neboli tzv. ledvinky. Tento charakteristický prvek inspiroval majitele vozu Škoda z Polska, aby své Octavii Combi dodal trochu příchuti z BMW, jak píše server Carscoops.

K této snadné přestavbě stačí originální znak BMW a kousek stříbrné lepicí pásky. Mřížka chladiče Škody Octavia první generace má obdélníkový tvar a kolem ní je tlustá chromovaná lišta. Její rozdělení na polovinu pomocí pásky v barvě karoserie nejenže skryje emblém Škoda, ale také ji připodobní k mřížce chladiče BMW řady 3 (E36). Tento pocit podtrhují krabicové světlomety, lišta nárazníku a tvarovaná kapota, které tak trochu připomínají BMW. Dlouhý převis a proporce vozu Škoda s pohonem všech čtyř kol jsou však těžko přehlédnutelné.

Majitel vozu se jmenuje Samuel Masar a žije v Polsku. Prohlásil, že lepicí pásku na svou Octavii přidal jen tak z legrace při práci ve své autodílně. Pár dní ji však na autě ponechal a „trollil“ tím ostatní řidiče. Koneckonců, Octavia je s Německem spjata jako jeden z prvních a nejúspěšnějších modelů Škoda, vyvinutých pod vlastnictvím koncernu Volkswagen.

Masar je dokonce velkým fanouškem české značky, protože vlastní čtyři její modely. Nejstarším z nich je Škoda 120 L, k ní se přidaly modely Favorit a Felicia a samozřejmě nejnovější Octavia Combi.

Zdroj: carscoops.com