Jak se zbavit stop po hmyzu na laku automobilu? Mikrotrhliny vytvořené při nárazu hmyzu a chemické reakce s lakem mohou vést k poškození a dokonce i k vzniku rzi

Přidat na Seznam.cz

Otázky typu „Jak se zbavit stop po hmyzu na laku automobilu“ si řidiči obvykle kladou po návratu z prázdninové cesty. Přední část auta potažená zbytky hmyzu je nepříjemným ale častým jevem, zvláště v teplejších měsících. Ani bezdotyková myčka není vždy efektivní a mnoho řidičů čelí následným problémům s lakem. V tomto článku se podíváme na to, jak efektivně, rychle a levně odstranit zbytky hmyzu ze svého vozu.

Stopy hmyzu na laku většinou nejsou jen estetickým problémem. Mikrotrhliny vytvořené při nárazu hmyzu a chemické reakce s lakem mohou vedou k poškození a dokonce i k vzniku rzi. Proto je dobré se jich zbavit co nejdříve.

Domácí metody

Řidiči často sáhnou po domácích prostředcích jako je perlivá voda, nebo benzín. Někteří dokonce používají ručník namočený v roztoku vody a šamponu a nechávají jej přes noc. Tyto metody mohou změkčit zbytky hmyzu, ale nejsou zdaleka efektivní jako specializované přípravky.

Specializované přípravky

Pokud chcete odstranit hmyz efektivně, je nejlepší použít specializované čisticí prostředky, které jsou navrženy speciálně pro tuto práci. Cena těchto přípravků se obvykle pohybuje od několika desítek až po padesát zlotých, a jsou široce dostupné. Ve většině případů stačí postříkat povrch, počkat několik minut, a poté zbytky hmyzu opláchnout vodou.

Jak na to?

Postříkejte přípravkem místa se zbytky hmyzu.

Počkejte několik minut, aby přípravek působil.

Opláchněte povrch vodou, případně použijte houbu nebo mikrovláknový hadřík.

Prevence

Preventivní kroky, jako nanesení vrstvy vosku na lak, nebo použití „neviditelného stěrače“ na čelním skle, mohou pomoci v budoucnu. Také existují speciální přísady do kapaliny ostřikovačů, které usnadňují odstranění nečistot.

Hmyz na karoserii není jen otázkou estetiky, ale také potenciálního poškození laku. Proto je důležité se ho zbavit co nejdříve a co nejefektivněji. Specializované přípravky nabízejí rychlou a efektivní řešení, které vám ušetří čas i námahu.

Zdroj: Progressive