Jak se vyhnout myším a dalším škůdcům v autě

Přidat na Seznam.cz

Škůdci jsou všude a mohou se dostat prakticky do čehokoliv a jejich přítomnost ve vašem autě vás určitě nepotěší. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak zamoření vašeho auta zabránit. Zde vám poskytneme několik snadno proveditelných a jednoduchých rad, kterými můžete zabránit vniknutí hlodavců a hmyzu do vašeho auta, a několik metod, jak se jich zbavit, pokud se tak stane.

Jak se vyhnout myším a dalším škůdcům v autě

Protože auta mohou být pro tyto škůdce velmi atraktivní, je třeba udělat něco, co jim zabrání, aby si udělali domov z vašeho auta. Zde je několik řešení, která škůdce a hlodavce odpuzují:

Kdykoli vystupujete z vozu nebo jej delší dobu parkujete, nezapomeňte zcela zavřít všechna okna, abyste zabránili vniknutí škůdců a hmyzu, kteří se nacházejí na vašem voze nebo dokonce v jeho okolí, dovnitř. Škůdci a hmyz se mohou do vozu dostat i v případě, že je okno jen lehce naprasklé.

Odstraňte veškeré potraviny a nápoje – pach potravin nebo nápojů v autě může velmi rychle přilákat škůdce a hmyz, proto si při vystupování z vozu nezapomeňte vzít veškeré potraviny nebo nápoje s sebou, abyste zabránili vetřelcům, jako jsou myši, ve vniknutí do vozidla.


Pravidelně čistěte auto – Jídlo a pití v autě může vést k nepořádku a rozlitým tekutinám, které pak mohou přilákat škůdce a hmyz. Nezapomeňte posbírat všechny zapadlé potraviny a uklidit všechny rozlité tekutiny, kdykoli se objeví. Pomocí vysavače odstraňte drobky a nezapomeňte se zbavit všech odpadků a nepořádku, jak uvádí web Nation Wide.

Používejte odpuzující prostředky – Existuje několik typů opatření proti škůdcům ve vozidle, které lze použít k ochraně automobilu před škůdci. Od elektronických zařízení, která vysílají určité ultrazvuky, jež odradí zejména hlodavce, až po vůně, jako je mátový olej a dokonce i kuličky proti molům. Některé z těchto vůní jsou však nepříjemné i pro člověka.

Zdroj: redakce, natioinwide.com