Jak se udržuje drahé Lamborghini Gallardo?

Přidat na Seznam.cz

Každý by chtěl s Lamborghini jezdit denně, ale jen málokdo je ochoten udržovat ho v takovém stavu, v jakém vyjelo z výrobní linky, napsal server Hot Cars.

Od doby, kdy se tomuto nádhernému Lamborghini Gallardo dostalo detailní péče, uplynuly celé dva roky a odměna stojí za to, abyste si video Larryho Kosilly na kanálu AMMO NYC na YouTube pustili celé. Gallardo poháněné motorem V10 o výkonu 512 koní není odolné vůči špíně a čas a péče věnované v tomto videu hloubkovému čištění tohoto vozu jsou tou správnou cestou na začátek pracovního týdne.

Osvěžení vzhledu italské legendy

Mezi montážemi elektrického mytí podvozku, hloubkového čištění kol a leštění laku Larry zmíní, že lak Gallarda je pěkně tvrdý. V jeho popisu jsou uvedeny podrobnosti o tom, že na měkčím laku se projeví více vírů, kdežto tvrdý lak vydrží o něco více celkového opotřebení. To není dobrá zpráva, ale spíše to znamená, že Larry bude muset použít dvoufázový postup, aby lak správně vyleštil.

Dále přejde na obložení, brzdové třmeny a dokonce natře i ráfky, aby se v budoucnu snadněji čistily. Po nasazení kol Larry vůz spustí a druhý den se vrátí, aby nanesl ochrannou fólii laku (PPF). Video neukazuje spoustu detailů, ale víme, že je to náročný proces i pro takového profesionála. Poté Larry přichází s kreativním trikem v interiéru. Pomocí napařovače nahřeje kožená sedadla a jedním ze svých patentovaných přípravků, nastříkaným přímo na sedadla, rozruší a vyčistí nečistoty ze sedadel. Proces završuje drobnými úpravami, jako je vysátí a šamponování rohožek, ruční leštění koncovek výfuku (opět) a čištění čelního skla.

Dojem na majitele

Po veškeré Larryho tvrdé práci přivádí majitele Ryana, aby si prohlédl svůj nově vyčištěný supersport. Majitel auta nemá slov. Provede kompletní prohlídku vozu a komentuje, jak úžasně červená barva na Gallardu vypadá.

Zdroj: hotcars.com