Jak odstranit zápach z auta octem nebo jedlou sodou

Přidat na Seznam.cz

Každý si chce udržet vůni nového vozu co nejdéle. Co ale dělat, když se vzduch změní na zatuchlý? Zde se podívejte na příčin zápachu z auta a na to, jak jej můžete odstranit.

Jak zkontrolovat skryté zdroje zápachu
Zahrajte si na detektiva a zkontrolujte okolí vozu, zda se v něm nenachází něco, co by mohlo zápach způsobovat. Hledejte v kapsách, pod sedadly, na rohožkách. Nezapomínejte, že někdy může být nepříjemný zápach také známkou přehřátého vozu – nebo možná potřebujete vyměnit olej.

Jak vyčistit koberce a čalounění automobilu
Pokud nemůžete najít zdroj zápachu, vytáhněte vysavač. Čalounění, koberce nebo textilie v interiéru mohou mnohokrát zachycovat pachy. Vysavačem pracujte všude a ve štěrbinách pomocí nástavce na čalounění. Pokud to nepomůže, ale domníváte se, že právě toto je zdrojem vašeho problému se zápachem, zkuste, pokud je to možné, provést parní čištění. Použijte nástroje na čištění automobilů, které vám usnadní čištění interiéru.


Jak se zbavit zápachu cigaretového kouře z auta
Mějte na paměti, že cigaretový kouř se může dostat všude, včetně ventilačních otvorů. Nastříkejte do ventilačních otvorů i přes sací ventil pod kapotou přípravek na odstranění zápachu z auta. Kromě toho otevřete všechna okna a dveře, abyste vyvětrali, jak uvádí web Carsdirect.

Mějte na paměti, že po kouření zůstává dehet, což je lepkavá látka. Otřete vnitřní panely roztokem 50/50 vody a octa. Pokud zápach stále přetrvává, přimíchejte také trochu přípravku na nádobí. Po dokončení otřete vnitřní povrchy do sucha.

Jak odstranit zápach zvratků z auta
Nezapomeňte na malé děti nebo domácí mazlíčky, kteří mohli mít nehodu na vašem čalounění. I když byly tyto „nehody“ ihned setřeny, může být k úplnému zbavení zápachu nutné hlubší čištění. Pokud již zaschl, použijte roztok 50/50 vody a octa k opětovnému zvlhčení skvrny. K pohlcení zápachu může přispět i rozsypání kočkolitu na dané místo nebo posypání jedlou sodou.

Zdroj: carsdirect.com, redakce