Jak dopadnou dnešní supersporty po nástupu elektromobilů? Italský umělec to vidí jasně!

Přidat na Seznam.cz

Objevování vzácných předmětů, které byly desítky let opuštěné, má něco do sebe. Přesně tento pocit vyvolává italský 3D umělec Dizzy Viper novou sérií renderů, na nichž jsou vyobrazeny nejrůznější supersporty a hypersporty moderní éry ponechané napospas hnilobě, pravděpodobně v postapokalyptické budoucnosti obsazené elektromobily, jak uvádí server Carscoops.

Pohled na Bugatti Chiron Pur Sport s rozbitým předním nárazníkem zaparkované ve tmě mezi lampou, paletou, pytlem na odpadky a různými krabicemi je docela depresivní. Totéž platí pro McLaren Senna, speciál zaměřený na okruhy, který je ponechán ve skladu částečně odkrytý a na jeho masivním zadním spoileru se hromadí pavučiny. Další snímek, nazvaný jako Horaciova noční můra, ukazuje trojici Pagani Huayra BC, zaparkovanou v temné místnosti, aniž by se o jejich záchranu někdo staral.

Dvojice Lamborghini Aventador SVJ se skrývá pod mnohaletým nánosem prachu, ale nejsou to jediní býci v této mnohamilionové stodole. Vyzdvižený Sian FKP 37 a Centenario ukazují, že ani limitované modely s dvanáctiválcem ze Sant Agaty neunikly v tomto alternativním vesmíru zanedbání.

McLaren P1, čestný člen svaté trojice elektrifikovaných hypersportů, připomíná nedávnou oběť hurikánu Ian, i když i ten se brzy vrátí ke své někdejší slávě, protože je příliš drahý pro šrotovné. Dalším pozoruhodným zjevem v zaprášených místnostech je vlajková loď La Ferrari, která po tolika letech nepoužívání bude určitě potřebovat dobít baterii, pokud ovšem elektroinstalaci zcela nezničí hlodavci.

Snímky se podle očekávání staly populárními na sociálních sítích a přilákaly statisíce lajků a komentářů. Pravděpodobnost, že se něco takového stane v reálném životě, se velmi blíží nule, protože se očekává, že výše zmíněné vozy budou s přechodem do éry výhradně elektrických vozidel zvyšovat svou hodnotu a udrží si status vysoce sběratelských automobilových uměleckých děl. Přesto realističnost CGI renderů oklamala některé uživatele, kteří se domnívali, že se dívají na skutečné fotografie.

Ostatní fotky daných supersportů, jako LaFerrari, P1, apod., si můžete prohlédnout na instagramovém profilu autora.

Zdroj: carscoops.com