Insignia se ve Velké Británii přestává prodávat. Je to další hřebíček do rakve střední třídy

Přidat na Seznam.cz

Modely segmentu D mizí alarmujícím tempem a uvolňují místo výnosnějším SUV. K Passatu Sedan, Mondeu nebo Talismanu se nyní přidává Insignia. Zatím jen ve Velké Británii, ale zdá se, že konec se blíží, píše server Whichcar.

Společnost Vauxhall oficiálně rozhodla o ukončení prodeje modelu Insignia ve Velké Británii. Nástupce nebude, alespoň ne v nejbližší době. Zájemci o koupi modelu budou od nynějška odsouzeni ke kontinentální verzi s volantem vlevo.

Vauxhall tento stav vysvětluje potřebou snížit výdaje a zaměřit se na rozvoj elektromobility. Je třeba připomenout, že britská pobočka Opelu, stejně jako samotná značka, hodlá od roku 2028 používat plně elektrický pohon.

„Vauxhall Insignia končí. Stávající objednávky budeme plnit, ale nebude žádný nástupce. Je to mezera, kterou prozatím nehodláme zaplnit,“ říká ředitel společnosti Vauxhall UK Paul Wilcox.

Současná generace modelu debutovala v roce 2016 a o tři roky později prošla faceliftem. Jedná se o jediný model, který zůstal v nabídce značky Opel a který byl vyvinut před fúzí s koncernem PSA. Jedná se o sesterský model australského Holdenu Commodore a amerického Buicku Regal. Obě byly nyní staženy z trhu.

Po ukončení výroby modelu Insignia hájí čest segmentu D ve Velké Británii Peugeot 508, Volkswagen Passat Variant a Škoda Superb. Je těžké uvěřit, že se střední třída, která není prémiová, zmenšila na pouhé tři modely.

Zdroj: whichcar.com