Ikonická značka motorek Ducati má svou vlastní elektrokoloběžku

Přidat na Seznam.cz

Italská značka Ducati představila svůj technologicky nejpokročilejší elektrický skútr Ducati Pro-III. Vozidlo stojí 799 eur (přibližně 20 000 Kč) a nabízí řadu moderních řešení, píše portál electrek.co.

Ducati je známá výrobou extrémně rychlých a moderních motocyklů, které jsou snem každého fanouška motorek. Jejich výrobky však nejsou levné, takže jsou pro většinu spotřebitelů často nedostupné. Naskytla se však příležitost pořídit si elektrokoloběžku od italské značky za dostupnější peníze. Společnost představila elektrický skútr Ducati Pro-III.

Ducati Pro Iii 2
Foto: Ducati

Vozidlo je mimořádně technologicky vyspělé a je vybaveno moderními funkcemi, jako je ovládání pomocí aplikace a NFC. Technologie, která se obvykle používá k placení za nákupy, zde umožňuje nastartovat vozidlo přiblížením speciální karty k jeho displeji. Jedná se také o bezpečnostní prvek, který zaručuje, že s naším majetkem nemůže odjet žádná nepovolaná osoba.

Na displeji na volantu se zobrazují nejdůležitější informace, jako je rychlost nebo zbývající energie baterie. Vozidlo je samozřejmě vybaveno také osvětlením LED, díky němuž je v noci lépe viditelné. Bezpečnost zajišťují kotoučové brzdy na obou nápravách, které zajišťují plynulé zastavení kola.

Ducati Pro-III je vybavena elektromotorem o výkonu 350 W, který umožňuje dosáhnout rychlosti přibližně 25 km/h. Baterie s kapacitou 468 Wh podle výrobce ujede na jedno nabití maximálně 50 km.