I v době elektrické: VW vrací kultovní značku na silnice

Přidat na Seznam.cz

Volkswagen se vzdá označení GTX pro sportovní elektromobily, aby uvolnil místo svým prvním elektrickým modelům GTI a R. GTX je název sportovních a výkonnějších variant elektrických modelů Volkswagen.

Nápis GTX, který byl poprvé představen v roce 2021, brzy opět zmizí, jak nyní potvrdil generální ředitel společnosti Volkswagen Thomas Schäfer. Místo toho wolfsburská automobilka reflektuje svou historii a vyvede ze zapomnění staré označení GTI a R.

„GTX je výkonová značka platformy MEB, ale u dalších produktů se budeme snažit vrátit ke GTI a R,“ řekl Schäfer pro Autocar. V loňském roce Volkswagen představil koncept ID GTI pro elektrického nástupce Golfu GTI, který má být uveden na trh počátkem roku 2027. Schäfer uvedl, že Volkswagen stále interně formuje budoucnost značky GTI.

Volkswagen potvrzuje, že se R do roku 2030 stane čistě elektrickou značkou.

Zdůraznil však, že je důležité zůstat věrným svým kořenům. „Otázka zní: jak GTI umístíme? GTI je tradičně výkonné a má pohon předních kol.“ Volkswagen potvrdil, že do roku 2030 se R stane čistě elektrickou výkonostní značkou. Schäfer uvedl, že název bude i nadále používán pro vozy s pohonem všech kol, jako tomu bylo v uplynulých dvou desetiletích. Značka již naznačila, že verze R elektrického Golfu Mk9 by měla být uvedena na trh kolem roku 2029.

Zdroj: Focus Online