I přes nepříznivou situaci ruská automobilka Lada představila nový vůz. Známe jeho vlastnosti

Přidat na Seznam.cz

Nová Lada Vesta pro rok 2022 byla představena veřejnosti, píše web Tracednews.

Lada v Rusku představila dlouho očekávané osvěžení svého nejprodávanějšího modelu. Vesta se neustále vyvíjí a zavádí novinky z hlediska designu a technické výbavy. Zlepšila se také míra individualizace.

Lada představila dlouho očekávané osvěžení jednoho ze svých nejoblíbenějších modelů. Lada Vesta 2022 se již stala skutečností a čekání zákazníků je u konce. Nejprodávanější automobil v Rusku je kompletně přepracovaný. Modernizace, která zahrnuje nové designové a technologické prvky, se dotýká každého z členů řady Vesta, jež tvoří rozmanité spektrum modelů Vesta.

Sériová výroba nové Vesty byla zahájena. Lada oznámila, že první kus osvěženého modelu již sjel z výrobní linky v závodě společnosti v Iževsku, západně od pohoří Ural. Prvním vyrobeným exemplářem byla Lada Vesta SW Cross v nejvyšší výbavě a s novou zlatou barvou Garfield aplikovanou na karoserii.

Kromě toho věnoval ruský výrobce velkou pozornost oblasti technologií a touto modernizací posílil bezpečnostní výbavu. Přepracovaná Vesta má navíc senzory, které umožňují bezpečnější parkování a sledování mrtvého úhlu za jízdy.

Kdy bude k dispozici? Lada uvedla, že zbývající materiál bude zveřejněn v budoucnu. Podrobnosti o interiéru, stupních výbavy, výbavách a motorech a samozřejmě také veškeré ceny.

Velmi oblíbený vůz Lada Vesta byl přepracován tak, aby získal aktualizovaný vzhled a dojem, stejně jako větší výkon a efektivitu než dříve. Nový model přijde s několika zajímavými novinkami, které jistě nalákají potenciální kupce. Zatímco na exteriéru vozu je spousta honosných prvků, stejně působivý je i přepracovaný interiér, který kupující ocení, jakmile budou mít v garáži vlastní Ladu Vesta 2022.

Systém sledování mrtvých úhlů za jízdy

K monitorování mrtvého úhlu na obou stranách využívá tři typy senzorů, díky čemuž je bezpečnější a spolehlivější. Software pro vizuální rozpoznávání je schopen určit, kdy se v mrtvém úhlu řidiče nachází překážka, a upozornit ho na to zvukovým signálem a zároveň blikáním světla v bočních zrcátkách.

Systém je vybaven také systémem varování před čelní srážkou a varováním před opuštěním jízdního pruhu.

Bezpečnostní výbava je bohatší

K již tak působivému seznamu standardní výbavy, který zahrnuje osm airbagů a couvací kameru, přidala společnost automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu a adaptivní tempomat. Ačkoli zde není nic přehnaně revolučního, je skvělé, že Niva přidává všechny tyto moderní bezpečnostní technologie do standardní výbavy.

Nová Lada Vesta se bude dodávat s koly o velikosti 16 a 17 palců. Změn se dočkalo také odpružení vozu. Kromě toho dostala nově navržený nárazník a aktualizovanou přístrojovou desku a přední sedadla s lepší ergonomií.

Po obou stranách volantu je umístěno tlačítko touchpadu, které je snadno dostupné pro řidiče i spolujezdce. Seznam standardní výbavy zahrnuje klimatizaci, elektrické ovládání oken, posilovač řízení, brzdy s ABS a centrální zamykání. Volitelná výbava zahrnuje Wi-Fi hotspot 4G, porty USB a integraci Apple CarPlay.

Zdroj: tracednews.com