Hyundai změnil názor. Ohromující koncept N Vision 74 posílá do výroby

Přidat na Seznam.cz

Měl být jen ukázkou toho, jak by dnes vypadal původní koncept Hyundai Pony Coupe od Giorgetta Giugiara z roku 1974. Případnou výrobu automobilka opakovaně odmítla. Pak se ale ukázalo, že koncept N Vision 74 s vodíkovým pohonem nejenže nadchl fanoušky značky, ale dokázal oslovit i obrovské zástupy nových příznivců a získal například titul „Nejlepší koncept roku 2023“ v renomovaném italském časopise Quattroruote. Nyní se zdá, že tento příběh směřuje ke šťastnému konci.

Zatím to není oficiální, ale korejská média to berou jako hotovou věc. Již 27. května má konglomerát Hyundai uspořádat akci s příznačným názvem Pony Day. A právě během tohoto dne má být oznámeno nejen rozhodnutí o plánovaném uvedení do výroby toho, co bylo původně jen konceptem, ale údajně má být odhalena i produkční podoba modelu N Vision 74. S odvoláním na své zdroje o tom informuje web korejského deníku Money Today.

Vůz by se měl s největší pravděpodobností jmenovat stejně jako kdysi zamýšlený model Pony Coupe, který kdysi navrhl jeden z nejslavnějších a nejlepších světových designérů, dnes 84letý Giorgetto Giugiaro.

Původní auto Pony Coupe se nikdy nedostalo do sériové výroby a designér Giugiaro jej přepracoval. Z jeho tvarů však vzešly další evoluce tak úžasných vozů, jako je DeLorean DMC-12, Lotus Esprit nebo méně známý koncept Audi Asso di Picche.

Že se s obrovským nadšením, které model N Vision 74 vyvolal, něco mění, naznačili zástupci značky koncem loňského roku. Připustili, že Hyundai možná vzkřísí klasický dvoudveřový vůz, navíc pod taktovkou tvůrce původního stroje z poloviny 70. let.

Hyundai totiž požádal designéra Giugiara, aby pomohl jeho stylistickému centru vytvořit reinkarnovanou verzi původního vozu prozradil, že nový vůz by měl být představen na jaře 2023.

Logicky se objevily zprávy, že italský mistr pomůže Korejcům vytvořit kopii konceptu z roku 1974, ale v Hyundai padlo rozhodnutí uvést vůz do výroby. Také vzhledem k pokročilému věku italského mistra na práci podle korejských médií dohlížel především jeho syn Fabrizio Giugiaro, ale rukopis je prý nezaměnitelný.

Zdroj: redakce, mt.co.kr