Hyundai sestrojil autonomního robota, který umí sám nabít elektromobil

Přidat na Seznam.cz

Hyundai vytvořil robota pro automatické nabíjení elektromobilů, který řidičům elektromobilů ulehčí práci, píše web Top Gear.

Automatický nabíjecí robot se jmenuje ACR. Jednoruký robot je umístěn na čtyřkolovém podstavci, naviguje se sám k vozu, otevře si dvířka nabíjecího portu a připojí kabel k nabíjení vozu. Po dokončení nabíjení robot kabel odpojí a dvířka portu zavře.

Robot byl vyvinut tak, aby spolehlivě fungoval ve všech prostředích, včetně prašných a mokrých. Využívá sofistikovanou technologii založenou na 3D kameře, nakonfigurovanou s algoritmem umělé inteligence. Naviguje se k vozu (ať už je zaparkovaný jakkoli), identifikuje umístění portu a určí místo zásuvky, aby mohl přesně zapojit kabel.

Robot ACR pomůže překonat problémy s dostupností, a protože kabely jsou stále tlustší, aby umožňovaly rychlejší nabíjení, je pravděpodobné, že ne všichni budou mít schopnost manipulovat s těmito kabely, které jsou poněkud těžkopádné.

„V současné době je to velmi důležité. Robot ACR pomůže usnadnit a zpříjemnit nabíjení elektromobilů, zejména za tmy. Zlepší také dostupnost, zejména pro osoby s pohybovými překážkami, protože nabíjecí kabely jsou stále tlustší a těžší, aby umožnily vysokorychlostní nabíjení. Budeme pokračovat ve vývoji ACR pro zvýšení bezpečnosti a větší pohodlí, aby jej mohli brzy využívat všichni zákazníci elektromobilů na nabíjecích stanicích,“ řekl Dong Jin Hyun, šéf robotické laboratoře Hyundai Motor Group.

Zdroj: Top Gear