Hyundai Grandeur Concept dostal staronový vzhled a novou techniku

Přidat na Seznam.cz

Hyundai musí cítit nostalgii, protože se opět ohlíží do své minulosti s dalším přepracovaným retro konceptem. Tentokrát se korejská automobilka dívá na svou první vlajkovou loď, model Grandeur, který debutoval v roce 1986. Hyundai navrhl u příležitosti 35. výročí modelu Grandeur řadu Heritage Series, fantastický koncept, který kombinuje krabicový styl vozu z 80. let s moderními technologiemi a obrazovkami, napsal web Motor1.

Koncept zachovává klasické tvary vozu, ačkoli designéři upravili mřížku chladiče, kola, lišty a boční zpětná zrcátka. Koncept také dostal pixelové přední a zadní světlomety, které jsou podobné novému Hyundai Ioniq 5. Většina změn vozu byla provedena uvnitř, kde se střetly staré a nové nápady a vytvořily tak působivou alternativní historii. Je zde jednoramenný volant a mechanická úroveň řazení, jež odkazují na 80. léta.

V kontrastu s těmito návratovými prvky je moderní, ultraširoký displej, který vypadá jako z nejnovějšího elektromobilu Hyundai, ačkoli to nejsou všechny nové technologie. V přední části středové konzoly je umístěna sekundární, vertikální obrazovka, která ovládá informační a zábavní systém.

Designéři také aktualizovali horní osvětlení interiéru modelu Grandeur s nekonečným zrcadlem, které vytváří jedinečný vzhled. Hyundai zvolil osvětlení v bronzové barvě, protože se běžně používá v historických audio zařízeních.

Grandeur řady Heritage je vybaven blíže nespecifikovaným plně elektrickým pohonem a připojuje se ke konceptu Hyundai Pony EV, který společnost představila již v dubnu. Ten je nyní druhým jednorázovým vintage konceptem značky, což nás nutí přemýšlet, zda se objeví další. Určitě bychom rádi viděli, že kreativita Hyundai bude pokračovat, protože o možnosti z nabídky společnosti není nouze. Jaký model by měla společnost předělat příště? Možná se za nějakých osm měsíců dočkáme dalšího nového konceptu.

Zdroj: motor1.com