Hyper výkonný elektromobil zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 1,5 sekundy

Přidat na Seznam.cz

Hyperautomobil McMurtry Spéirling přitahuje pozornost už svým názvem. Zakladatelem společnosti, která za ní stojí, je irský podnikatel sir David McMurtry, píše server The Sun.

Spéirling znamená irsky hurikán. A název má svůj důvod. S pomocí výkonných ventilátorů v zadní části je vozidlo doslova přitlačeno k zemi okamžitým přítlakem 2 000 kg.

Díky této technologii dokáže Spéirling efektivněji využít svých 1 000 koní a zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 1,5 sekundy. K tomu přispívá i to, že váží méně než 1 000 kg a má dva elektromotory. S bývalým jezdcem F1 Maxem Chiltonem za volantem vytvořil Spéirling rekord ve stoupání do kopce na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Jeho čas 39,08 sekundy překonal čas VW ID.R 2019 (39,9 sekundy) téměř o celou sekundu.

Video ukazující jeho vítězství vypadá, jako by bylo zrychlené, ale ve skutečnosti je McMurtry Spéirling opravdu tak rychlý. Ačkoli je Spéirling určen pro závody, generální ředitel Thomas Yates přislíbil silniční verzi s podobnou dávkou výkonu.

Zdroj: thesun.co.uk