Hummer SUV Supertruck má výkon 830 koní

Přidat na Seznam.cz

Jsou-li elektrická, jsou i ty nejsilnější auta ekologická, myslí si General Motors a znovu oživil značku Hummer. EV SUV má výkon 830 koní a za 3,5 sekundy vás katapultuje SUV na 100 km / h.

Hummer, to byla ta šikovná SUV, která alespoň vizuálně vycházela z konceptu americké armády. V určitém okamžiku zůstali Američané díky těmto rozprašovačům paliva v rozpacích a značka zmizela v zapomnění. Společnost General Motors již nějakou dobu Hummer znovu oživuje. A nyní byl představen další Über-Hummer. Po již představeném pick-upu Hummer již SUV EV nemá otevřenou ložnou plochu, ale uzavřený ložný prostor. S externě namontovaným, výrazným rezervním kolem. Podle GMC by se měl na trh dostat počátkem roku 2023.

Dojezd by měl být 428 km. Tři motory pohánějí přední a zadní nápravu. Nejvýkonnější varianta dosáhne hranice 100 km / h za 3,5 sekundy, což je u tohoto vozidla této velikosti a typu extrémní. Stejně jako ještě silnější motorizovaná verze Hummer EV má verze SUV režim Extract – karoserie vozidla zvedne o 15 centimetrů. Tímto způsobem je dosaženo lepší mobility v terénu, aniž by vozidlo mělo příliš dlouhé „nohy“ na dálnici.

Uzavřené SUV je o něco kratší než pick-up. S délkou kolem pěti metrů a rozvorem3,22 metru je však Hummer EV SUV cokoli jiného než malý. Celá flotila Hummer je založena na platformě Ultium Drive. Ultium používá 800 voltovou architekturu s velkými bloky článků. Auto lze nabít až 350 kW a za deset minut by mělo být na palubě dostatek šťávy na 160 kilometrů.

Hummer EV SUV bude při uvedení na trh jako speciálně vybavená edice I v roce 2023 stát 105 595 dolarů (asi 2 750 000 Kč).