Hospodárná a bezpečná jízda má být odměněna díky začínajícímu projektu Smart Driving Challenge

Přidat na Seznam.cz

Myšlenka iniciativy Smart Driving Challenge se zrodila v hlavách lidí ve společnosti Greater Than a vznikla ve spolupráci s FIA a značkou Garmin. Cílem této iniciativy je přimět řidiče k bezpečnější a hospodárnější jízdě.

Drive Well Challenge je nejnovějším projektem v rámci programu, který loni zahájily švédská společnost Greater Than a Mezinárodní automobilová federace (FIA).

Cílem této iniciativy je povzbudit řidiče k bezpečnější a hospodárnější jízdě během každodenního dojíždění do práce a provést studii, která by zhodnotila zdravotní faktory ovlivňující riziko nehod.

Na účastníky výzvy čekají slevové kódy na produkty Garmin a řidiči, kteří každý měsíc dosáhnou nejvyššího skóre v bezpečnosti jízdy, mohou vyhrát navigační zařízení řady Drivesmart 66.

V čem výzva spočívá?

Výzva Drive Well Challenge potrvá od 18. října 2022 do 17. ledna 2023 a bude mít tři fáze. Každý z nich trvá čtyři týdny. Vítězové jednotlivých etap obdrží ceny – navigace Garmin DriveSmart 66, které věnovala značka Garmin. Všichni účastníci navíc obdrží 15procentní slevový kód, který lze použít na nákup zařízení Garmin do auta.

K účasti v soutěži Drive Well Challenge potřebujete chytrý telefon a auto s technologií Bluetooth.
Jak se můžete zúčastnit? Jednoduše si stáhněte aplikaci FIA SDC do svého chytrého telefonu a připojte ji k vozidlu pomocí Bluetooth. Po zapojení do výzvy Drive Well Challenge se společností Garmin budou účastníci dotázáni, zda chtějí sdílet své zdravotní údaje ze zařízení Garmin, které budou analyzovány společností Greater Than společně s údaji o jejich jízdě.

Uživatelé chytrých hodinek Garmin budou moci synchronizovat aplikaci se svým účtem Garmin Connect a společnost Greater Than využije data společně v rámci podrobné studie o souvislosti mezi zdravím řidičů a bezpečností jízdy.

Díky analýze umělé inteligence během jízdy získají účastníci skóre, které určí jejich pořadí v soutěži. Čím bezpečněji jezdí na silnici, tím vyšší je jejich skóre. Aplikace FIA SDC bude také poskytovat zpětnou vazbu jezdcům, aby jim pomohla zlepšit jejich jízdu a posunout se v žebříčku.

„Jsme rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci s FIA SDC a dále rozšiřovat znalosti řidičů o zodpovědné jízdě na silnici. FIA Smart Driving Challenge nám poskytuje neuvěřitelnou příležitost zvýšit povědomí řidičů a povzbudit je k bezpečné jízdě,“ říká Thiemo Weinschenk, vedoucí oddělení produktového managementu pro automobilový průmysl v regionu EMEA společnosti Garmin.

Zdroj: FIA