Honda představila nový Civic. Čím je zajímavý?

Přidat na Seznam.cz

Od svého uvedení na trh v roce 1972 oslovil model Civic více než 27,5 milionu zákazníků ve 170 zemích. Evropští zákazníci si budou moci novou edici vozu zakoupit od podzimu 2022, píše web Car and driver.

Nový Civic se vyznačuje sportovní siluetou, které bylo dosaženo snížením linie kapoty o 25 mm oproti předchozí generaci. Současně se zvětšila prosklená plocha, která interiéru dodává světelný a prostorný efekt. Ve srovnání s předchozí generací modelu Civic se spodní část A-sloupku posunula dozadu a je nyní zarovnána s osou předních kol. O 35 mm delší rozvor umožnil konstruktérům vytvořit prostornější kabinu.

Ve verzi Advance je nyní displej řidiče vybaven 10,2palcovým barevným panelem LCD s rozlišením HD, který zajišťuje lepší kvalitu obrazu. Centrální dotykový displej byl zvětšen na 9 palců a posunut směrem nahoru, aby se snížilo rozptylování řidiče příliš nízko položenýma očima. Systém je připraven na Android Auto a bezdrátovou komunikaci prostřednictvím Apple CarPlay. Cestující tak mohou zůstat ve spojení i během jízdy.

Standardně je nabízeno hnací ústrojí Honda e:HEV (hybridní elektromobil). V novém Civicu kombinuje 72článkovou lithium-iontovou baterii a dva elektromotory. Ty jsou spojeny s nově vyvinutým dvoulitrovým zážehovým motorem s přímým vstřikováním, který pracuje v Atkinsonově cyklu. Celkový výkon pohonné jednotky je 135 kW a maximální točivý moment 315 Nm.

Ústředním prvkem systému e:HEV je převodovka e-CVT s pevným převodovým poměrem. Očekává se, že nový Civic dosáhne emisí CO2 nižších než 110 gramů na kilometr a spotřeby paliva nižší než 5 l/100 km podle zkušebního postupu WLTP (smíšený cyklus).

Zdroj: caranddriver.com