Honda a Nissan zvažují spolupráci. V elektromobilitě jsou pozadu

Přidat na Seznam.cz

Společnosti Honda a Nissan oznámily, že zkoumají možnosti partnerství. Obě společnosti uvedly, že podepsaly memorandum o spolupráci za účelem provedení studie proveditelnosti strategického partnerství, které se zaměří na elektrifikaci a inteligenci vozidel, což bude zahrnovat automobilové softwarové platformy, informuje o portál Car and Driver.

Automobilky nejsou spokojené se svými výkony na trhu

Obě japonské automobilky podepsaly dohodu o partnerství s cílem snížit náklady spojené s vývojem elektromobilů. Spolupráce se zaměří na dodávky komponentů pro elektromobily a automobilový software. Společnosti přiznaly, že na trhu s elektrickými vozidly zaostávají. Další podrobnosti nebyly zveřejněny, ale Honda a Nissan uvedly, že k dohodě došlo, protože se domnívají, že je nutné spojit jejich silné stránky.

Děsí je Tesla

Společnosti jsou údajně znepokojeny vzestupem společnosti Tesla a nástupem čínských společností v oblasti elektromobilů, jako je BYD. Nissan v současnosti ve Spojených státech prodává dva elektromobily, crossover Ariya a stárnoucí model Leaf. Honda právě připravuje svůj první specializovaný elektromobil, Prologue, který je sám o sobě produktem partnerství s General Motors, a plánuje uvést na trh sedan do roku 2026.

Do roku 2030 chtějí být na špičce

„Do roku 2030 musíme být na špičce, abychom mohli bojovat s nejlepšími hráči,“ říká prezident společnosti Honda Tošihiro Mibe.

Zpočátku se neplánuje přímé sdílení architektur vozidel ani přebarvování modelů, místo toho se soustředí na zlepšení rozsahu a nákladů na výrobu komponentů pro elektromobily.

Zdroj: Car and Driver