Hamilton si stěžuje, že zákaz nošení šperků je krokem zpět

Přidat na Seznam.cz

Když F1 minulý měsíc zamířila do Austrálie, FIA důrazně připomněla přísná pravidla pro nošení šperků za volantem.

Jednou ze známých tváří, která vždy nosí spoustu parádních kousků a dokonce žertovala, že „dnes už si na sebe žádný šperk vzít nemůže“, je Lewis Hamilton.

Sedminásobný šampion se velmi hlasitě vyjadřuje o tom, že některé doplňky na svém těle nechce, nebo prostě nemůže, sundat. I na tiskovce se ukázal s osmi prsteny, čtyřmi náhrdelníky, náušnicemi a měl na sobe troje hodinky, píše server wtf1.

Před víkendovou GP Miami ředitel závodu Niels Wittich připomněl jezdcům, že Sportovní řád byl pro tento závod upraven a zahrnuje kontroly týkající se dodržování správného spodního prádla a nošení šperků.

„Mám pocit, že je to skoro jako krok zpět. Když se zamyslíte nad kroky, které jsme jako sport udělali, a nad důležitějšími problémy a kauzami, na které se musíme zaměřit. Myslím, že jsme jako sport udělali tak velké kroky… jsme tady v Miami… tohle je taková maličkost. Jsem v tomto sportu už 16 let a 16 let nosím šperky. V autě mám na sobě jen náušnice a kroužek v nose, který si ani nemůžu sundat“ prohlásil Hamilton během tiskové konference v Miami.

Hamilton řekl, že se pokusí komunikovat s FIA a jejím prezidentem, a vysvětlil, že si myslí, že jsou důležitější věci na řešení.

Zdroj: wtf1.com