Haas F1 se po útoku na Ukrajině vzdává ruských barev a loga sponzora

Přidat na Seznam.cz

Ruské barvy a ruský sponzor byly doposud hlavními poznávacími znaky týmu Haas. Vzhledem k současné situaci se však tým rozhodl změnit svou image. To je další důsledek invaze na Ukrajinu, napsal server The Race.

Od doby, kdy se sponzorem Haasu stala ruská společnost Uralkali, se týmový vůz proměnil v jakousi jezdeckou vlajku Ruska. Červená, bílá a modrá barva byla vždy kontroverzní a po útoku Ruska na Ukrajinu se stala nepřijatelnou.

V souvislosti s aktuálními událostmi se proto tým Haas F1 rozhodl změnit své barvy. Od pátku 25. února bude vůz lakován bíle a ztratí barvy některých svých sponzorů. Je to pochopitelné, ale odvážné rozhodnutí. Lze odhadnout, že zástupci společnosti Uralkali z toho nebudou nadšeni.

Skutečnost, že šéf týmu Gunther Steiner i ruský jezdec Nikita Mazepin zrušili svá vystoupení pro tisk a vyhnuli se komentářům. Nejsou to jediné ozvěny ruské invaze ve světě Formule 1. Včera, 24. února, Sebastian Vettel a Max Verstappen oznámili, že jsou proti pořádání Velké ceny Ruska v sezoně 2022, ale konečné rozhodnutí orgánů královny motorsportu ještě nepadlo.

Zdroj: the-race.com