Futuristický Rolls-Royce Justina Biebera prošel přestavbou

Přidat na Seznam.cz

Velké celebrity si často dopřávají patřičný luxus, který se týká i aut. Některé mají celou sbírku starých klasik v perfektním stavu, jiným se líbí sériová podoba drahých aut, takže si je ještě dají upravovat.

Zpěvák Justin Bieber rozhodně patří do druhé skupiny a nejnovější svět zaujal svým neobvyklým Rolls-Roycem.

Britská značka s bohatou historií se považuje za vrchol luxusu. I proto je dost zásadová a roky zůstává konzervativní, ačkoli také podlehla SUV trendu s modelem Cullinan, který jsme si před časem viděli.

foto / Instagram J.B.

V nabídce však má od roku 2013 i velké kupé Wraith s párem opačně se otevírajících dveří. Navrhl ho designér srbského původu Pavle Trpinac se snahou o nadčasový minimalistický design.

To však ještě nevěděl, že jednou si jeho dílo vezme do parády West Coast Customs, který nemá problém udělat výrazné zásahy ani při nejdražších autech.

Jak samotný přestavbář přiznává, inspirací při přestavbě Wraith pro Biebera byl futuristický koncept Rolls-Royce 103EX z roku 2016, tedy přesněji jeho zakryté kola.

Po velkých úpravách Wraith vypadá, že se vznáší nad zemí a klidně by se hodil do nějakého sci-fi filmu.

foto / Instagram J.B.

Auto nemá vnější zpětná zrcátka a ani viditelné kliky věří, pozměněna byla i přední maska ​​či zadní světla. Původní Wraith tak prozrazuje hlavně silueta střechy a typická mřížka chladiče.

Auto standardně pohání 12-válcové twin-turbo BMW s výkonem 465 kW (623 koní) s automatickou 8-stupňovou převodovkou.

Zda Bieberových nové auto vypadá dobře, už posuďte sami. V každém případě zpěvák, který si jako první auto k 16. narozeninám koupil Ferrari F430, už ví jak zaujmout.

foto / Instagram J.B.
foto / Instagram J.B.