Ford v Evropě sníží počet pracovních míst v rámci příprav na výrobu elektrických vozů

Přidat na Seznam.cz

Ford provádí velké změny ve své strategii v Evropě. Výrobce se chce odklonit od segmentů s nízkou marží a místo toho se chce zaměřit na vozy s malou marží a elektromobily. Tato transformace podnikání však podle nové zprávy ovlivní pracovní místa více než 1 000 zaměstnanců v Německu.

Motor1 přináší nový článek, který podrobně popisuje evropské plány Fordu do budoucna a ukazuje, že společnost chce v Německu propustit čtyřciferný počet zaměstnanců. Týkat se to bude zaměstnanců z různých divizí automobilky, včetně vývoje, výroby, marketingu a prodeje a administrativy. Očekává se, že o práci přijdou lidé z centrály i továrny Fordu v německém Kolíně nad Rýnem.

V rámci transformace Ford ukončí výrobu mainstreamových modelů, jako jsou Fiesta a Focus, které byly v posledních více než dvaceti letech stěžejními produkty společnosti. Mondeo, kdysi populární vůz segmentu D se solidními prodeji v Německu a Velké Británii, je již minulostí. Do důchodu odcházejí také modely S-Max a Galaxy, které sdílejí stejnou platformu s modelem Mondeo.

Ford chce mít do konce tohoto desetiletí v Evropě plně elektrickou modelovou řadu. Než se tak stane, bude prodávat produkty se spalovacím pohonem ze svého amerického portfolia, včetně Mustangu, Exploreru a Bronca. Automobilka mezitím také investuje v přepočtu 44 miliard korun do svého závodu v Kolíně nad Rýnem, kde se budou od roku 2024 vyrábět dva elektrické modely založené na platformě MEB koncernu Volkswagen.

Zdroj: Motor1