Ford si nechal patentovat zbytečnou frajeřinku. Je jí dálkové túrování motoru

Přidat na Seznam.cz

Patentové úřady jsou plné bizarních vynálezů a nepotřebných věcí, které s velkou pravděpodobností skončí v zapomnění, ale stejně tak mohou někoho inspirovat k tomu, aby v budoucnu přišel se zajímavými a progresivními nápady, píše server Motor Authority.

Nevíme přesně, kam zařadit jeden z nejnovějších návrhů ochranných známek Fordu, ale tak nějak tušíme, že patent na dálkové ovládání motoru dává asi stejný smysl jako volně se otáčející plastový kryt kola. Na pár lidí tím pravděpodobně uděláte dojem, ale zbytku publika budete připadat spíše k smíchu.

Někdy v devadesátých letech bylo dálkové startování v módě. V některých ohledech to však dávalo smysl. Poměrně málo lidí si nechalo tento systém do svého vozu dodatečně namontovat, protože dodatečné vytápění bylo příliš drahé a znamenalo mnoho dodatečných úprav. Nebylo to však vždy šťastné řešení. Vzpomínám si, jak soused na sídlišti takto nastartoval upravený dvojkový Golf s výfukem Remus. Při půlhodinovém provozu dělal motor pořádný rámus, nemluvě o tom, co vycházelo z výfuku, zejména při studených startech.

Ford má něco podobného v nabídce již dlouho, ale v současné době to vypadá, že chce jít ještě dál. Ve skutečnosti má patentovaný dálkový ovladač motoru. Připadá vám to normální, nebo jen stárneme, když už nám to nepřijde zajímavé ani někde v autosalonu?

Otázka aktualizace softwaru

Technická stránka takového zařízení by pravděpodobně nebyla příliš složitá. Koneckonců se stačí podívat, co všechno dnes můžete v autě ovládat na dálku pomocí klíče nebo aplikace v mobilním telefonu. Dokonce ani parkování nebo kontrola funkčnosti všech systémů už není problém, takže vrnění motoru bude (zjednodušeně řečeno) pár řádků kódu.

Otázkou samozřejmě je, co chce Ford tímto systémem říci, případně zda jej vůbec uvede do výroby. To, že mám na něco patent, ještě neznamená, že to budu skutečně vyrábět. V každém případě je to ale životaschopný nápad a nás by docela zajímalo, co si o něm myslíte.

Je to dobrý nápad nebo nesmysl?

Zdroj: motorauthority.com