Ford Focus ST Edition je hot hatchem, který dá z 0 na 100 Km/h za 5,7 sekund

Přidat na Seznam.cz

Ford vytvořil nejkomplexnější hot hatch Ford všech dob – Ford Focus ST Edition za 1 272 000 Kč. Přidává exkluzivní výbavu, ale žádný vyšší výkon, píše portál AutoExpress.

Z 0 na 100 Km/H za 5,7 s

Ford Focus ST Edition je vybaven nastavitelným odpružením KW coilover a předními brzdami Brembo o průměru 363 mm a využívá stejný 2,3litrový benzinový motor EcoBoost a šestistupňovou manuální převodovku jako stávající Focusy ST, které disponují výkonem 276 k a točivým momentem 420 Nm. Ford uvádí, že vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,7 s.

Bohatá volitelná výbava

Kromě výkonnostních úprav připravených na silnici a závodní dráhu je edice ST vybavena volitelnou výbavou, která zahrnuje modernizaci stereofonního systému B&O a standardně dodávané pakety Driver Assist Pack a Winter Pack, ten obsahuje vyhřívaný volant a čelní sklo Ford Quickclear. Všechny vozy se dodávají v modré barvě Azura s černými detaily High Gloss Black, zatímco uvnitř kabiny jsou modré prvky Motion Blue.

Kombi a sedmistupňová převodovka nebude

Ford Focus ST Edition je již v prodeji za cenu od 1 270 000 Kč což je o 154 000 Kč více než u stávajícího modelu Focus ST. V této fázi se neplánuje žádná varianta kombi a Ford Focus ST Edition nebude nabízen se sedmistupňovou automatickou převodovkou značky.

Zdroj: AutoExpress