Ferrari se s motorem V12 neloučí. Právě oznámila uvedení na trh s tímto motorem

Přidat na Seznam.cz

Při analýze současných trendů lze dojít k závěru, že velké motory nemají před sebou žádnou budoucnost. Italové jsou však zřejmě jiného názoru, jak píše server Motor Authority.

Dne 4. května 2022 se na profilu Ferrari na Twitteru objevil překvapivý příspěvek, který byl ukázkou nového modelu. Krátké video ukazuje hlavu motoru V12 a nenechává nikoho na pochybách, který agregát skončí pod kapotou (nebo na zadních dveřích).

První možnost se však zdá být pravděpodobnější, protože vše nasvědčuje tomu, že půjde o Purosangue – dlouho ohlašovaný model, který by se postavil stále populárnějším sportovně-luxusním SUV a crossoverům.

Proč to podezření?

Chvíli po zveřejnění se na Twitteru objevila tisková zpráva, ve které výrobce uvádí, že nový model změní pravidla hry. Je také popsán jako „Heart Of A Thoroughbred“, což v italštině zhruba odpovídá slovu „Purosangue“ – plnokrevný, dravý.

Ačkoli samotná postava už zřejmě není tajemstvím, stále neznáme podrobnosti o zmíněném pohonu V12. Je možné, že bude podpořen plug-in hybridem, aby byly zachovány odpovídající emise.

Na podrobnosti si však musíme počkat až do oficiální premiéry, jejíž datum také zůstává tajemstvím. Vyplatí se však držet prst na tepu, protože brzy bude vše jasné.

Zdroj: motorauthority.com