Ferrari Purosangue s kamufláží zachyceno v pohybu na špionážním videu

Přidat na Seznam.cz

Je to už nějaký čas, co Ferrari oznámilo své první „SUV“, které nese název Purosangue. Čtyřdveřový model bude debutovat letos a nyní byl prototyp s menší kamufláží než kdy dříve zachycen v pohybu na tomto nejnovějším špionážním videu.

Jak můžete vidět, prototyp téměř ukázal tvarovanou karoserii Purosangue, i když můžeme říci, že Ferrari odvedlo skvělou práci při skrývání některých částí i přes tenčí maskování. Na rozdíl od předchozího spatření byl zdejší prototyp vybaven také jinou sadou kol. Zadní část se stále honosila čtveřicí výfuků, které za jízdy vydávaly „svalnatý“ zvuk.

V tuto chvíli Ferrari o podrobnostech modelu Purosangue stále mlčí. Generální ředitel Benedetto Vigna potvrdil, že bude odhalen „v následujících měsících“. Vzhledem k tomu, jak tenké obaly měla tato poslední ukázka, můžeme očekávat debut během třetího čtvrtletí roku 2022, píše web Motor1.

Z Maranella zatím nebylo potvrzeno, zda bude Purosangue při uvedení na trh poháněn motorem V12. Je to velmi pravděpodobné, protože dvanáctiválcový motor zůstává korunním klenotem automobilky.

Víme však, že Purosangue bude pro Ferrari znamenat novou éru. Ne proto, že by šlo o první „SUV“, které automobilka kdy vyrobí – automobilka se za několik let chystá prosadit elektrifikaci, přičemž první Ferrari EV by mělo debutovat v roce 2025.

Zdroj: motor1.com