Ferrari F40 z Lega existuje! Dokonce v životní velikosti a váží stejně jako originál

Přidat na Seznam.cz

Z dálky vypadá jako pravá italská ikona. Prostě nastupte. A vtipné je, že v případě tohoto konkrétního Ferrari F40 od Lega to skutečně můžete udělat. Vzhledově je téměř ve všem věrný originálu, takže má i interiér, jen mu chybí přeplňovaný osmiválec 2,9 litru, píše server Motor1.

Tato hračka a atrakce v jednom bude součástí nové expozice Legolandu Kalifornie, a abyste si nemysleli, že to s kabinou přeháníme, vězte, že návštěvníci budou mít možnost se za volantem vyfotit.

Uznáváme, že Kalifornie je trochu mimo, na druhou stranu pokud tam právě plánujete dovolenou a milujete dánské plastové kostky bez ohledu na věk, nemusíte se ničeho obávat. Poněkud hranatý model F40 v životní velikosti 1:1 bude součástí výstavy nazvané Lego Ferrari Build and Race a zabere poměrně dost místa. Stejně jako prototyp je 4,3 metru dlouhý a 1,8 metru široký.

Téměř jako originál

Autoři na jeho stavbu použili více než 358 000 kostiček, takže jeho hmotnost se pohybuje kolem 1 360 kg. Což je přibližně hodnota odpovídající originálu. Kromě modelu F40 však společnost Lego vyrobila řadu zajímavých aut v měřítku 1:1.

Můžeme zmínit například Lamborghini Sián FKP 37, Bugatti Chiron, Volkswagen T2 nebo McLaren Senna. Pokud se vydáte do Legolandu, budete si moci autíčka nejen vyfotit, ale také se do nich posadit. Vzpomeňte si na inženýry a konstruktéry, kteří na jeho „přepracování“ potřebovali 1 800 hodin a na jeho stavbu dalších 1 900 hodin.

Zdroj: motor1.com