Fernando Alonso nahradí Sebastiana Vettela u stáje Aston Martin!

Přidat na Seznam.cz

Úžasné. Jednačtyřicetiletý jezdec podepsal s Astonem víceletou smlouvu, díky které se postaví proti Lanci Strollovi.

Prohlášení vydané týmem potvrzuje pouze to, že Fernando přestoupí na začátku roku 2023 a že podepsal takzvanou „víceletou“ smlouvu. Španěl tak nahradí Sebastiana Vettela, který minulý týden oznámil odchod do důchodu. Alonsovi v letošní sezoně končila smlouva s Alpine. Aston Martin v pondělí oznámil, že s Alonsem podepsal víceletou smlouvu. Aston Martin, jehož druhým jezdcem je Lance Stroll, syn majitele Lawrence Strolla, je v letošní sezoně v pořadí konstruktérů deseti týmů až na devátém místě. Alonso řekl, že Lance a Lawrence dobře zná a že sdílejí stejné „ambice a vášeň uspět“ v F1.

Alonso vstoupí do své dvacáté sezóny v F1. Své tituly získal s Renaultem v letech 2005 a 2006. V letech 2019 a 2020 si vzal dva roky pauzu, aby mohl závodit v jiných sériích, včetně startů v Indy 500.

Tento krok znamená, že Alpine má pro příští rok volné místo vedle Estebana Ocona, což ponechává otevřené dveře pro rezervního jezdce a úřadujícího šampiona Formule 2 Oscara Piastriho, který by mohl přestoupit do F1.

„Znám Lawrence [Strolla, majitele týmu] a Lance už mnoho let a je zcela zřejmé, že mají ambice a vášeň uspět ve Formuli 1,“ řekl Alonso.

„Sledoval jsem, jak tým systematicky přitahuje skvělé lidi s vítězným rodokmenem, a uvědomil jsem si obrovské úsilí o nové zázemí a zdroje v Silverstonu. Nikdo v současné Formuli 1 neprokazuje větší vizi a absolutní odhodlání vyhrávat, a proto je to pro mě opravdu vzrušující příležitost. Stále mám hlad a ambice bojovat o přední příčky a chci být součástí organizace, která je odhodlána se učit, rozvíjet a uspět. Vášeň a touha po výkonu, kterých jsem byl svědkem, mě přesvědčují, abych si zachoval radost a oddanost tomuto sportu. Mám v úmyslu v tomto sportu opět vítězit, a proto musím využít příležitostí, které mi připadají správné,“ dodal bývalý šampion.

Mezitím se vyjádřil velký šéf Stroll Snr: „Fernanda znám a obdivuji již mnoho let a vždy bylo jasné, že je stejně jako já oddaným vítězem.“

„Byl jsem svědkem nadšení v týmu inženýrů i v celé organizaci z možnosti spolupracovat s Fernandem,“ řekl ředitel týmu Aston Martin Mike Krack. „Víme, že od někoho takového kalibru a zkušeností, jako je Fernando, se může učit téměř každý. Jsme přesvědčeni, že všechny bude inspirovat k tomu, aby zvedli svůj výkon.“

Zdroj: www.macon.com, sports.yahoo.com