Facelift Škody Kamiq spatřen během testovacích jízd

Přidat na Seznam.cz

Je nejvyšší čas, aby Škoda Kamiq dostala facelift. Po více než třech letech na trhu je ohlášen facelift. Máme pro vás fotografie a informace.

Kompaktní SUV Škoda Kamiq je na trhu již od roku 2019. Je tedy čas na facelift uprostřed modelového cyklu. Nyní se objevily první snímky testovacího vozu při jízdě v Rakousku. Máme všechny informace.

Škoda Kamiq: Design exteriéru

Na snímcích prototypu je Škoda Kamiq při zkušební jízdě. Přední a zadní část vozu jsou stále zabaleny do maskovací fólie, která skrývá nové prvky. Stejně by toho ale nebylo příliš vidět, protože neočekáváme žádné velké změny – jen drobné úpravy, jako tomu bylo u modelu Karoq v loňském roce.

Tyto úpravy zahrnují novou masku chladiče a poměrně výrazně upravený přední nárazník. Zde jsou přívody vzduchu výraznější. K dispozici budou také nová zadní světla a nový zadní nárazník.

Škoda Kamiq: Motory

Co se týče motoru, neočekáváme žádné inovace. V současné době je Kamiq nabízen se dvěma benzinovými motory. Motor 1.0 TSI má výkon 95 nebo 115 koní, benzinový motor o objemu 1,5 litru má výkon 150 koní.

V nabídce je také diesel. Ten je nabízen s výkonem 115 koní a na přání jej lze, stejně jako benzinové motory, pořídit se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Škoda Kamiq: Ceny a zahájení prodeje

Facelift modelu Škoda Kamiq se očekává v modelovém roce 2023, takže představení by nemělo trvat příliš dlouho. Odhadujeme, že cenově by přepracovaná verze neměla být o mnoho dražší než současný model. V současné době začíná cena modelu Kamiq přibližně na 520 000 kč.

Zdroj: Škoda, redakce