Energetická krize oblékne zaměstnancům Škody silnější ponožky. Dostanou také více teplých nápojů

Přidat na Seznam.cz

Energetická krize zasáhla také všechny výrobce automobilů. Vysoké ceny energií však netrápí jen ekonomy, kteří je nakonec musí promítnout do vyšších cen nových automobilů, ale také samotné zaměstnance. Musí se vyrovnat s rizikem nižších teplot v halách. Škoda Auto proto preventivně připravila řadu praktických opatření, jak informuje web Škodovácký odborář.

Postupnému snižování teploty v některých oblastech jako preventivnímu opatření proti nepřiměřeně vysokým cenám energií se možná někdo vysměje, ale faktem je, že celkově může ušetřit spoustu peněz. Energetická krize přiměla Škodu Auto k nápadům a nakonec i ke konkrétním činům. Zmíněné snížení teplot v oblastech, kde provoz přímo nevyžaduje vysoké teploty, je na pořadu dne, ale jak vysvětluje sama automobilka, po dohodě s místními odbory zajistí, aby byl v maximální možné míře zachován tepelný komfort všech zaměstnanců. Nicméně před zimou přicházejí i další preventivní opatření.

Běžte do skladu pro teplejší ponožky

Je třeba zmínit, že Škoda Auto připravovala podobná opatření pro zaměstnance již delší dobu, a to ještě před létem. Sezónní provoz zkrátka vyžaduje specifická opatření, ať už jde o ochranu před nepřiměřeným teplem, nebo naopak chladem. Na letošní „topnou“ sezónu se však automobilka připravuje intenzivněji. Mladoboleslavské odbory Kovo jednají s vedením automobilky o možnosti poskytnout zaměstnancům, kteří nosí pracovní oděv, teplejší ponožky.

Zároveň dostanou nové firemní mikiny a v oblasti stravování bude k dispozici více teplých nápojů zdarma, teplá polévka za 1 Kč a nově i teplé nápoje ve stánku zdarma. Zaměstnanci budou údajně včas informováni o datu zavedení nových opatření.

Zdroj: odborykovomb.cz