Elektrokolo s dojezdem 50 km stojí méně než iPhone

Přidat na Seznam.cz

Elektrické kolo, které je levnější než většina jízdních kol – zní to nemožně, ale je to tak. Společnost F.lli Schiano v současné době nabízí model E-Ride za 480 eur (přibližně za 12 190 Kč), jak informuje portál news.in-24.com. Může být takové levné elektrokolo vůbec dobré?

Často se objevují velké slevy na elektrokola nebo dokonce skútry, které mají celkově nízkou cenu. S cenou 480 eur (přibližně za 12 190 Kč) překonává pánské elektrokolo F.lli Schiano E-Ride cenou téměř všechny své konkurenty. Nyní Amazon zlevnil již tak levné kolo o téměř 300 eur, takže plnohodnotné elektrokolo pořídíte za 480 eur (přibližně za 12 190 Kč) namísto 722 eur (přibližně 18 330 Kč). Na to, zda je kolo dobré, se podíváme v následujících řádcích.


Model F.lli E-Ride je nabízen se zadním motorem, který pohání kolo výkonem 250 W. Dodává se také s 21rychlostní přehazovačkou Shimano. Podle výrobce ujede elektrokolo s baterií o kapacitě 374,4 Wh celkem 30 až 100 kilometrů. To je samozřejmě velký dojezd, ale podle našeho názoru bude do značné míry záviset na nárocích baterie. Myslíme si, že dojezd až 50 kilometrů je reálný. Baterie je umístěna přímo pod zavazadlovým prostorem. Ke kolu dostanete dva klíče, kterými můžete uzamknout baterii kola – ale pozor! Tyto klíče nelze duplikovat, a proto jsou jedinou možností, jak zajistit baterii proti krádeži.

Vizuálně je elektrokolo italské značky F.lli Schiano atraktivní. Pneumatiky, rukojeti a sedadlo mají elegantní kožený vzhled. Ta však není překvapivě příliš pohodlná, stěžují si někteří kupci tohoto kola. Také byste neměli být příliš těžcí; kolo lze zatížit maximálně 120 kilogramy. Pokud odečtete vlastní hmotnost 22 kg, můžete mít tělesnou hmotnost 98 kg.

Četné recenze na Amazonu a další testy ukazují, že kolo je za danou cenu velmi dobrou nabídkou – zákazníci jsou nadšeni. Přesto se najdou i tací, kteří hlásí vadné komponenty. V tomto případě platí dvouletá záruka výrobce. Italský výrobce poskytuje na baterii šestiměsíční záruku.

Elegantní retro kolo za příznivou cenu
Elektrokolo má téměř bezkonkurenční cenu, ale jak k tomu došlo? Jistě zde nedostanete špičkové elektrokolo s nejmodernějšími technologiemi. KPánské kolo F.lli Schiano E-Ride nabízí solidní komponenty, ale žádná z nich nevyčnívá. Kromě toho je kolo z modelového roku 2020 – takže i zde je cena snížena.

Nákupem riskujete jen málo.

Zdroj: news.in-24.com