Elektro-sedan Audi e-tron GT předčasně odhalen!

Přidat na Seznam.cz

Sériová verze sportovně laděného elektrického sedanu Audi e-tron GT bude oficiálně představena za pár dní. Nedočkavce přitom zřejmě potěší předčasné odhalení německé novinky, a to díky uniklým fotografiím. K dispozici jsou také některé specifikace top verze.

Koncept modelu Audi e-tron GT byl odhalen před více než dvěma lety. Představení sériového vozu se dočkáme 9. února. Zajímavé přitom je, že sportovní elektro-sedan se začal sériově vyrábět ještě předtím, a to 9. prosince 2020.

foto / Audi

To, že půjde o skutečně rychlé auto, dokazují nejen společné základy s Porsche Taycan, ale i oficiální zveřejněné specifikace top verze Audi RS e-tron GT s výkonem 590 koňských sil (440 kW).

Známé specifikace
Přední elektromotor nabízí 235 koní (175 kW), zadní s 2-stupňovou převodovkou 449 koní (335 kW). Systémový výkon v režimu overboost vzroste na špičkových 640 koňských sil (477 kW). Jde tak o nejvýkonnější vozidlo v nabídce Audi.

foto / Audi

Díky svému výkonu zrychlí z 0 na 100 km / h cca za 3,5 s. Baterie disponuje využitelnou kapacitou 83,7 kWh a podporou rychlonabíjení s výkonem 270 kW, díky 800V elektrické architektuře.

Za modelem stojí divize Audi Sport, která při vývoji modelu spolupracovala s koncernovou automobilkou Porsche. Nepřekvapí proto, že Audi e-tron GT sdílí stejné základy s elektromobilem Porsche Taycan. Audi však zdůrazňuje, že e-tron GT byl vyladěn podle jejich vlastních představ.

Novinka od Audi nabídne mimo jiné natáčení zadní nápravy, které zlepší manévrovatelnost při nízkých rychlostech a zvýší stabilitu ve vyšších rychlostech. 3-komorové vzduchové odpružení umožní regulaci světlé výšky v rozsahu 5 cm.

foto / Audi

Sériový vzhled
Co se týče uniklých fotografií, ty prozrazují, že design sériového elektromobilu je kombinací koncepčního vozidla s designem Porsche Taycan. Podobnost s koncernovým bratrancem je obzvlášť nápadná při pohledu z boku. V porovnání s konceptem se výrazněji změnila přední část vozidla, konkrétně „maska“, jejíž gro je nyní v barvě karoserie.

Portál Caradvice, který upozornil na uniklé fotografie zveřejněné přes fórum Cochespias, uvádí, že na nich máme možnost vidět exteriér „standardního“ modelu Audi e-tron GT a interiér top verze RS.

foto / Audi

Automobilka Audi koncem roku informovala, že v den představení své novinky budou spuštěny i objednávky. To znamená 9. února 2021.