Elektrické Porsche se stanem na střeše? Nyní realita

Přidat na Seznam.cz

Porsche je známé svými sportovními vozy. S představením modelů Cayenne, Macan a Taycan Cross Turismo však chce německá značka dokázat, že je připravena i na dobrodružství.

Tím spíše, když představila střešní stan, který si majitelé mohou zakoupit prostřednictvím Porsche Tequipment, divize společnosti pro originální příslušenství a vylepšení. Střešní stan má v nerozloženém stavu tvar velkého pevného kufru a lze jej instalovat na střechu vozů Porsche.

V tomto případě automobilka předvádí nový střešní stan a jeho divokou stránku v rámci glampingu v Kalifornii s vozem Porsche Taycan Cross Turismo.

Glamping, což je portmanteau slov „glamorous“ a „camping“, je nejlepším slovem pro popis této aktivity. Je to totiž něco jako kempování v luxusu. Kromě luxusní kabiny, kterou Porsche Taycan Cross Turismo nabízí, má střešní stan o rozměrech 210 x 130 cm integrovanou matraci z pěnového polystyrenu vysoké hustoty. Stan pojme dvě dospělé osoby a lze jej používat ve všech ročních obdobích.

V rámci glampingové aktivity Porsche kempovala s vozem Taycan Cross Turismos také osobnost sociálních médií Brock Keen. Keen, známý na Instagramu jako @996roadtrip, je známý svými dobrodružstvími a výlety se svým Porsche 911 generace 996 vybaveným střešním stanem.

Střešní stan Porsche Tequipment se prodává za 4 980 eur, což je při současném kurzu asi 122 000 Kč. Výrobce uvádí, že stan nelze instalovat na modely GT, Cabriolet a Targa.

Zdroj: Motor1, Instragram