Elektrická koloběžka Bugatti 9.0 se začíná prodávat. Cena není nízká

Přidat na Seznam.cz

Bugatti 9.0 je první elektrický skútr s logem populární automobilky. Prodej koloběžky byl zahájen, ale cena nepatří k nejnižším. Dvoukolka je výsledkem spolupráce, kterou Bugatti navázalo se společností Bytech, informuje portál Electrek. Maximální dojezd na jedno nabití je 35 km.

Bugatti je výrobce sportovních vozů, kterého asi není třeba představovat. V loňském roce uzavřela značka partnerství se společností Bytech, jehož výsledkem bylo vytvoření společného vozidla. Jedná se o elektrický skútr Bugatti 9.0, který se začal prodávat několik měsíců po svém oznámení.

Skútr Bugatti 9.0 je k dispozici v internetovém obchodě výrobce za cenu 1,2 tisíce dolarů, tedy cca 28 tisíc Kč. Nejedná se tedy o levné vozidlo. Totéž platí pro automobily značky, ale to je samozřejmě zcela jiná kategorie produktů.

Elektrický skútr Bugatti a Bytech je vybaven elektromotorem, který umožňuje dosáhnout rychlosti až 30 km/h. Baterie údajně umožňuje dojezd 35 km na jedno nabití. Vozidlo má hliníkový rám a váží méně než 16 kg. Vestavěný displej umožňuje uživateli přístup k různým informacím. Výrobce se také chlubí integrovaným systémem ABS.

Zdroj: electrek.co