Dvouválcový cruiser 450CL-C má stát od 166 000 Kč. Pro řízení bude stačit řidičák A2

Přidat na Seznam.cz

Společnost CFMoto se chystá vyzvat japonské těžké váhy Hondu a Kawasaki. Do boje přichází s motocykly s cenou v přepočtu od 166 000 Kč v černé nebo červené barvě a začnou se prodávat od května 2024. K jejich řízení bude stačit řidičské oprávnění A2, informuje portál MCN.

Model CL-C má typicky cruiserovsky uvolněnou jízdní pozici, 16palcové ráfky obuté do robustních pneumatik CST Bobber, mírnou výšku sedla 690 mm a váhu 181 kg s kapalinami. K dispozici je také 160mm světlá výška a prostor pro spolujezdce.

Technické údaje

Stejně jako všichni jeho hlavní konkurenti používá CFMoto paralelní dvouválcový motor. V tomto případě se jedná o kapalinou chlazený agregát DOHC o objemu 449 cm3 s udávaným výkonem 43,6 k při 9000 ot/min. Točivý moment dosahuje 31 N.m při 6250 ot/min, přičemž je zde instalována kluzná spojka, která by měla nováčkům pomoci zvládnout řazení.

CFMoto je také vybaveno tlustými nenastavitelnými 37mm vidlicemi upside down a jediným zadním tlumičem, který je skrytý před zraky díky zadní části, která obepíná zadní pneumatiku 150/80×16. Díky tomu, že je motocykl v klidném posedu a má středně vysoké stupačky, je jízda na něm příjemnější.

Moderní displej

Navzdory klasickému vzhledu má CFMoto v rukávu několik moderních prvků, včetně TFT displeje. Jedná se o zaoblenou jednotku navrženou tak, aby vypadala jako jedny analogové hodiny a zobrazovala všechny důležité informace.

Zdroj: MCN