Dva blázniví piloti se pokusí vyměnit letadlo ve vzduchu

Přidat na Seznam.cz

V roce 2017 natočila společnost Red Bull dvojici pilotů BASE-jumpingu ve wingsuit obleku, kteří skočili z vrcholu hory do prolétajícího letadla. Nyní se chystá Red Bull na trh s něčím mnohem šílenějším. Další velký kaskadérský kousek Red Bullu bude živě přenášená událost, kdy se dva piloti pokusí vyměnit letadla ve vzduchu, píše server New Atlas.

Red Bull je skutečně pozoruhodná společnost. Její originální nápoj s vysokým obsahem kofeinu, cukru, taurinu a vitaminu B odstartoval v 90. letech minulého století celosvětový trh s energetickými nápoji a jeho zakladatelé se stali multimiliardáři.

Tam, kde většina společností vyrábějících nealkoholické nápoje investuje obrovské peníze do tradičního marketingu, našel Red Bull jiný způsob, jak prosadit své jméno. Financuje a podporuje obrovské množství extrémních sportovních akcí, polepuje je logy, natáčí je velkolepým způsobem a sedí v klidu, protože jsou organicky sdíleny jen díky své naprosté bláznivosti.

Žádná společnost v poslední době neudělala pro povznesení okrajových adrenalinových sportů a odvážlivců víc. Těžko si představit, kdo jiný by financoval nadzvukový seskok padákem z vesmíru nebo zvedl vůz F1 na přistávací plochu pro vrtulníky na dubajském Burdž al-Arab a natočil ho, jak dělá koblihy. Kaskadérské kousky Red Bullu jsou legendární.

Bláznivý kousek

Výměna letadel, která bude pro zvýšení napětí přenášena živě, slibuje, že bude patřit k těm nejdivočejším kouskům, které tito chlapci kdy natočili. Luke Aikins a Andy Farrington budou pilotovat dvojici letadel ve výšce přibližně 4 267 m, což je zhruba výška běžného seskoku padákem. Poté vyskočí, nechají letadla bez pilota a budou se snášet k Zemi.

Osmačtyřicetiletý Aikins má v tomto druhu práce jistou formu; v roce 2016 vyskočil z letadla ve výšce 7 620 m bez padáku i bez obleku wingsuit a celou dobu padal volným pádem, než se zachytil do sítě Dyneema o rozměrech 30 × 30 m. Farrington je ve svých 39 letech nejmladším členem týmu Red Bull Air Force, a i když jeho životopis není tak divoký jako Aikinsův, je to velmi zkušený pilot s tisíci seskoky padákem a BASE jumps na kontě, stejně jako kaskadérskými kousky ve filmech Transformers 3 a Iron Man 3. Kaskadérský kousek se uskuteční 25. dubna v Arizoně.

Zdroj: newatlas.com