Dostat se do auta s vybitou baterií je možné

Přidat na Seznam.cz

Zima může být krutá, a to nejen kvůli nízkým teplotám, ale i kvůli nepříjemným překvapením, která s sebou přináší. Jedním z takových problémů může být selhání dálkového ovladače pro odemčení vašeho vozidla.

Není nic horšího, než když se chystáte usednout za volant a v té chladné zimní noci vám dálkový ovladač nezafunguje. Co v takovém případě dělat? Zde máme několik tipů, jak situaci zvládnout bez zbytečných starostí.

Odemkněte kufr

Pokud zjistíte, že dálkový ovladač nefunguje, zkuste nejprve odemknout kufr. Pokud kufr reaguje a otevře se, je to dobrá zpráva, protože to znamená, že dálkový ovladač je aspoň částečně funkční. Prostřednictvím kufru můžete získat přístup k autu a poté je důležité provést následující kroky.

Nastartujte a dobijte baterku

Pokud jste úspěšně otevřeli kufr, nejprve nastartujte motor a nechte ho běžet alespoň půl hodiny. Tímto způsobem můžete dobít baterii dálkového ovladače. Pokud se vozidlo nedaří nastartovat, zkuste použít startovací kabely a spusťte motor s pomocí jiného automobilu. Pokud nemáte k dispozici pomocníka, může být poslední možností výměna autobaterie. V tom případě, pokud máte dostatek času, můžete baterii dobít pomocí nabíječky.

Vyzkoušejte jiný klíč

Pokud se vám nepodaří otevřít auto pomocí kufru a stávajícího dálkového ovladače, zkuste použít druhý dálkový ovladač, pokud ho máte k dispozici. Pokud ani druhý klíč nefunguje, může být problém v vybité baterii v ovladači. V takovém případě je dobré mít náhradní baterie k dispozici.

Manuální otevření

Pokud všechny výše uvedené kroky selžou a auto zůstane zamčené, budete muset přistoupit k manuálnímu otevření. Jestliže máte doma manuál k vozidlu, máte štěstí. Manuál obvykle obsahuje podrobný popis postupu pro manuální odemčení auta. Většinou se jedná o klasický zámek, který lze otevřít klíčem, a některé dveře lze otevřít rozložením klíče od dálkového ovladače. Po otevření alespoň jednoho dveře postupujte dle bodu 1 a pokuste se dobít baterku. Zima může být náročná, ale s těmito tipy byste měli být schopni odemknout svoje auto i v nejchladnějších dnech. Pokud se vám stane podobná situace, nezoufejte a dejte šanci těmto návodům, abyste se vyhnuli zbytečným starostem.

Zdroj: Reader’s Digest