Dobrá zpráva pro uživatele aplikace Mapy Google. Aplikace získá novou funkci

Přidat na Seznam.cz

Oblíbená navigační aplikace brzy získá novou funkci a její používání bude ještě pohodlnější. Co se v Mapách Google změní?

Mapy Google se již dávno staly hlavním hráčem na trhu navigačních aplikací. Silnou stránkou Map Google je jejich snadné používání, velmi aktuální údaje o dopravních zácpách a místech, která řidiči potřebují (např. čerpací stanice), a schopnost určit alternativní trasu, když se vyskytnou překážky. Vzhledem k tomu, že Mapy Google lze stáhnout zdarma, staly se téměř nepostradatelným nástrojem řidiče, který je používá nejen při dálkových cestách, ale i při každodenním dojíždění.

Jako každá aplikace (nejen navigační) se i Mapy Google potýkají s některými nedokonalostmi. Mnoho uživatelů poukazuje na mizernou spolupráci se službou Android Auto. Zatímco s připojením k chytrému telefonu a přenosem mapy na obrazovku v autě obvykle nejsou žádné problémy, kritika padá na verzi Map Google, která se tam zobrazuje, konkrétně na její omezené možnosti. Obrazovka na palubní desce neposkytuje tolik informací o cílech jako verze v telefonu a není možné vytvářet seznamy míst. Mimo jiné i z těchto důvodů se řidiči rozhodli používat Mapy Google v telefonu.

A právě zde vznikl problém, protože se to stávalo nemožným kvůli chybě, která se objevovala v Mapách Google při připojení smartphonu k systému Android Auto. V důsledku toho bylo nutné jej odpojit a teprve poté zapnout navigaci.

Vše však nasvědčuje tomu, že to již brzy nebude nutné. Někteří uživatelé Map Google a Android Auto zjistili, že obě aplikace nyní lépe spolupracují, tj. že nyní můžete zobrazit navigaci v telefonu, i když je připojen k Android Auto. Aby se tak stalo, je třeba aktualizovat aplikaci Mapy Google na nejnovější verzi v11.67.0702. Testy provedené na smartphonu Pixel 7 Pro potvrdily, že tato funkce funguje. Co říkají uživatelé, je různé, protože ne všem se ji podařilo implementovat. Možná bude nutné dodatečně nainstalovat aktualizaci Android Auto. Je však obtížné dát jistotu, že to bude mít vliv. Testy prokázaly správnou funkci bez ohledu na verzi Android Auto. Pokud se to nepodaří, nezbývá než čekat a doufat, že implementace nové funkce bude postupná.

Zdroj: redakce; 9to5Google